Zaznacz stronę

Japoński to zabawny język. Dawniej niesamowicie powściągliwy – podobnie jak osoby go używające, obecnie pojawia się w nim tendencja do hiperbolizacji. I tak dawniej, dając komuś prezent, tok myślowy nie wyglądał: „cenię cię, więc daję Ci ładny prezent”, a raczej „wybacz, że daję ci tak kiepski prezent”. „Przepraszam” zamiast „proszę”. Obecnie, bunt względem klasycznych wartości objawił się nadmiarem superlatyw, i tak wystarczy powiedzieć przed obiadem „ittadakimasu” (smacznego), żeby Japończyk krzyknął „sugoi” (cudownie, wspaniale). Podobnie z jedzeniem – coś, co jest ledwie dobre, zostaje nagrodzone głośnym „oishii” (pyszne). Czy Oishii Sushi zasłużyło na pierwszy człon swojej nazwy?

Oishii Sushi

Wnętrze lokalu to misz-masz, zaczynając od staromodnej identyfikacji graficznej i braku konsekwencji w czarno-czerwonym wystroju, są też pomysły zacne, jak ściana pełna wyklejanek z plakatami i symbolami nawiązującymi do Japonii lat 60′-70′. Spodobała mi się ciężka zastawa, czarna z czerwoną farbą „cieknącą” w dół mis.

Oishii Sushi

Na początek zamówiłem sałatkę z wakame (wodorostów) oraz zupę kokosową. O ile pierwsze danie to dobry, złoty standard, o którym powiedzieć mogę jedynie, że elegancko został przystrojony ogórkiem, marchewką, posypany białym i czarnym sezamem, tak zupa była bardzo ciekawa, dość pikantna. Znajdowało się w niej mleko kokosowe, trawa cytrynowa była mocno wyczuwalna, do tego sezam i sporo kawałków łososia, zdecydowanie danie zasługujące na pochwałę.

Oishii Sushi

Oishii Sushi

Główną atrakcją miał być zestaw sushi Sasebo: futomaki z surimi, california maki z tuńczykiem, hosomaki z łososiem i serkiem Philadelphią oraz hosomaki z rybą maślaną. Nie będę wchodził w dysputę na temat oryginalności – robiłem to już wcześniej, uznajmy, że sushi jest tu autentyczną kopią amerykańskiej reinterpretacji tematu. Jest dobrze, jest smacznie, jedynym grzechem jest… nuda i przewidywalność.

Oishii Sushi

Oishii Sushi jest tym, na co wygląda – sushi barem o standardowym wyborze dań, dobrze wykonanych i smacznych. Jest to zarówno zaleta, jak i wada.

Oishii Sushi
Adres:
ul. Emilii Plater 8, 00-669 Warszawa
Strona:FB
Numer telefonu: 22 625 02 46
Godziny otwarcia: pon. – niedz.: 12:00 – 22:00

Oishii Sushi

Oishii Sushi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!