Zaznacz stronę

Jeśli szukacie mocnych wrażeń czy ekstremalnego posiłku w klimacie prawdziwych Chin – to nie to, znajdźcie sobie inny wpis, inne miejsce. Jeśli natomiast interesuje Was lepszy „chińczyk” z bardzo przyjemną relacją jakość/cena, to możecie ze spokojem obejrzeć smakowite zdjęcia i skusić się na wizytę w Orientacji, która bynajmniej nie jest barem queer (czy jak to teraz się nazywa modniej „gender”).
Orientacja

Orientacja znajduje się w miejscu, gdzie dawniej była „Chinka”, także restauracja chińska jednak zdecydowanie na niższym poziomie, brakowało też nowoczesnej identyfikacji graficznej i świeżego lokalu. Ten ostatni nie jest w środku zły, jednak nie ma co się oszukiwać – całość nastawiona jest na sprzedaż z dowozem. Posiłek zaczynam od sajgonek na surowo, tzw nem pochodzących z kuchni tajskiej. Smakują jak nadziane sałatką (w środku marchew, ogórek, sałata i paluszek krabowy), dość płaskie – napis „gotujemy bez dodatku glutaminianu sodu” okazuje się prawdziwy. Dobrze, choć sos mógłby być mocniejszy dla ożywienia zdrowej przekąski.

Orientacja

Pierożki na parze z kaczką okazały się doskonałym wyborem! Farsz był świetny, pomimo że ciasto lekko się rozpadało. Podane w koszyku były dokładnie takie, jakie być powinny – za to w cenie niższej, niż w nieodległym ToTu.

Orientacja

Cóż byłaby to za wizyta w „chińczyku”, gdybym nie spróbował złotego klasyka, czyli kulek z kurczaka w cieście! Tutejsze nie odbiegają od standardu, choć warto pochwalić ciasto.

Orientacja

Drugie danie skomponować można z kilku elementów, zaczynając od makaronu, przez mięso, aż po sos (do wyboru słodko-kwaśny, hoi-sin, tamaryndowy, grzybowy, zielone curry, 5-smaków) – nie jest to nic nowego, jednak przyjemnie jest mieć tak szeroki wybór w jednym miejscu. Decyduję się na wołowinę (jakżeby inaczej) z makronem chińskim i sosem hoi-sin, wybór trafny i mile skomponowany.

Orientacja

Rachunek był bardzo przyjemny dla mojej kieszeni, a obiad wystarczyłby dla trojga mniejszych (w naszym przypadku dwojga dużych) fanów kuchni chińskiej. Przychodząc / zamawiając dania z Orientacji nie można mieć zbyt wysokich oczekiwań, jednak na poziomie „chińczyka” wiodą chwalebny prym, głównie dzięki dobrym i świeżym składnikom. Zdecydowanie polecam.

Orientacja
Adres: Ul. Brazylijska 9, 03-946 Warsaw, Poland
Strona: FB

Numer: 530-530-240

Godziny otwarcia:

Orientacja

pon. – niedz.:
11:00 – 21:00
Share This

Share This

Share this post with your friends!