Zaznacz stronę

Nie wiem, jakim cudem jeszcze nie napisałem o tej przeuroczej kawiarni!

Winny jestem ja sam, przyznaję bez bicia – zwykle wpadam tu na kawę, rzadziej coś jadam, a w końcu Good Place Warsaw jest portalem skupionym wokół jedzenia. A co to jest za kawa! Bez kłamstwa, jedna z najlepszych w całym mieście. Jako fan prawdziwie czarno – czarnej, w Petit znajduję spełnienie swoich marzeń o mocy i pełnym smaku tego zbawczego naparu.

 

Petit Appetit

mała czarna

Petit Appetit jest najlepszą, jak dotychczas, wersją francuskiego bistro, z jakim miałem w Warszawie styczność: zapach świeżego pieczywa, świetne śniadania, wina i prosecco, spory wybór przekąsek. Podczas ostatniej wizyty, którą uwieczniłem na poniższych zdjęciach, spróbowałem quiche z łososiem – od ciasta po plasterek suszonej cytryny na górze, był dokładnie taki, jaki quiche być powinien!

 

Petit Appetitquiche z łososiem

Poza tym, w menu znajdziemy kanapki i sałatki, warto też zainteresować się szerokim wyborem pieczywa – sam wziąłem ostatnio do domu bagietkę pszenno-żytnią na drożdżach, by móc rozkoszować się jej smakiem także w domu.

 

IMG_2235menu i wnętrze

Petit Appetit to miejsce o niezobowiązującym nastroju idealnym do rozmów przy kawie, ale też do wieczornego relaksu z winem. Wystrój jest nieinwazyjnie przyjemny, a w drugiej salce przez szybę możemy podziwiać proces przygotowania ciasta na smakowite wypieki. Mam nadzieję, że inne miejsca wezmą z Petit przykład.

 

PETIT APPETIT

Adres: ul. Nowy Świat 27

Godz. otwarcia: Pon – Niedz.: 07:00 – 23:00

Strona internetowa: http://www.petitappetit.pl

 

 

Petit Appetit
Share This

Share This

Share this post with your friends!