Zaznacz stronę

Czasem łatwiej jest mi wyrazić myśli odnosząc się do tego, co jest mi najbliższe – dziś, niech to będzie muzyka. Jeśli Pho 14 byłoby zespołem muzycznym, grałoby świetny pop: w przeciwieństwie do alternatywnego My’o’tai, czy klasycznego China Garden, grane są tu piosenki bardzo dobrze znane i popularne, takie jak odmiany pho, bun i mien, kurczak w cieście, czy wołowina w sosie ostrygowym, jednak ich aranżacja jest ciekawa i sprawia, że to właśnie ich oczekujemy w naszej radiostacji.

Pho 14


Skuszony wizją menu degustacyjnego (małe porcje 6zł/sztuka) trafiłem do Pho 14 w dzień, gdy ów menu nie było dostępne – ponoć jego pojawienie się jest anonsowane wcześniej na fanpage’u. Pomimo tego, udało mi się spróbować kilku dań: małej zupy pho z tofu, kurczaka w cieście w sosie pomarańczowym i już wcześniej wspomnianej wołowiny w sosie ostrygowym. Całość zamawia się przy kasie, wnętrze zapełnione jest młodymi ludźmi – nie dziwota, biorąc pod uwagę sąsiadującą Polibudę. Lokal niewielki, urządzony chaotycznie, jednak pozytywnie i w jasnych barwach, co dobrze działa na przybitych jesienno-zimową szarówką smutnych ludzi. Energiczna obsługa pomaga wybrać adekwatne danie.


Pho 14


Na pierwszy ogień idzie zupa i wracając do wcześniejszej metafory, jest to piosenka spokojna i aby nadać jej charakteru, potrzebne są mocne akcenty w postaci sosu. Na pochwałę zaskakuje sposób przyrządzenia tofu. Moje serce zdobywa wołowina, utwór znany z każdego chińczyka i restauracji orientalnej, gdzie kawałki mięsa zwykły pływać w dominującym sosie. Tu jest inaczej, sos jest dodatkiem, a uduszona kapusta bardzo trafnie kontrastuje z sytym mięsem, ryż nie jest klejącą masą, całość trafia w gusta. Kurczak w pomarańczy jest panierowany, sos słodki i z kawałkami skórki pomarańczowej, miłe połączenie.


Pho 14


Pho 14


Pomimo tego, że lubię nie tylko te piosenki, które dobrze znam, Pho 14 reprezentuje stosunkowo wysoki poziom przy całkiem przystępnych cenach. Warto rzucić okiem na pozycje dnia, prawdopodobnie upolowanie menu degustacyjnego też jest warte zachodu – choć jeśli planujecie wizytę w weekend, polecam zarezerwować stolik.


Pho 14


Pho 14
Adres: Stanisława Noakowskiego 14, Warsaw, Poland

Godziny otwarcia:

pon. – piąt.:
10:00 – 21:00
sob. – niedz.:
11:00 – 20:00

Strona: FB


Pho 14

Share This

Share This

Share this post with your friends!