Zaznacz stronę

Wola, Wola, wolność i swawola!

Pierworodnym celem wizyty był Parnik (nowy bar z pierożkami), jednak zapora dymna godna strefy klimatycznej równikowej, lub prawdziwego parnika skutecznie nas odstraszyła (może będzie podejście nr.2/na wynos). Dlatego, wiedzeni głodem i dobrym przeczuciem, w tym samym kompleksie znaleźliśmy substytut – pizzerię, a już na początku nadmienię, że to nie lada znalezisko.

Po ostatniej wizycie w Mediolanie zdecydowałem się na odwyk od przetworów mącznych, tym samym od wejścia do pizzerii byłem z deka sceptyczny. Pizzerii o nazwie enigmatycznej: U Dziada – jak mówi logo oraz przeurocze, warszawsko zorientowane banery, lub U Dziadka – jak jest napisane nad wejściem oraz na fanpage’u. Osobiście wolę wersję pierwszą, głównie ze względu na napis: „Kto żyw, ten jada w pizzerni U Dziada”. Zorientowawszy się, gdzie jestem, postawiłem na dwa specjały Pizzę Dziada i Makaron Dziada, ten ostatni w wersji ze wstążkami (dostępne też rurki, świderki i spaghetti).

Wbrew nazwie, ani pierwsze, ani drugie danie nie okazało się „dziadoskie”, jak to zwykł mawiać mój Dziadek na rzeczy niewarte uwagi. Pizza to najlepsze z obu światów: cienkie, włoskie ciasto i gruba, suta ilość sera Texas z salami, boczkiem i cebulą (za to kocham polskie placki). Makaron w bardzo dobrym pomidorowym sosie z dodatkiem (!) piwa, nie tylko prezentował się elegancko, ale i świetnie smakował. Tu dodatkami była kiełbasa, cebula i ser mozarella, choć oczekiwałbym większej ilości tych dobroci – nie zaspokoiło to mojego Dziadkowego apetytu.

Pizzeria Dziada to miejsce warte uwagi, o klimacie niezobowiązującym i nadającym się na spotkanie w większym gronie znajomych. Mały lokal został dobrze zagospodarowany, a banery i wystrój świadczą o konkretnym pomyśle (poza dwoistością nazwy). Skuterek zaparowany przed lokalem jasno mówi, że dostępny jest też dowóz.

 

20-40zł

www.pizzadziada.pl

Kto żyw, ten jada w pizzeri u dziada. Talerz U Dziada Makaron U Dziada Pizza U Dziada Pizzeria U Dziadka Pizzeria U Dziada Pizzeria U Dziada

 

 

Share This

Share This

Share this post with your friends!