Zaznacz stronę

Nieprzemijający Plac Trzech Krzyży przyciąga i kusi, jest nieodmiennie popularnym i żywym punktem na imprezowo-kulinarnej mapie Warszawy. Barcelona znalazła swoje miejsce nie tylko w Hiszpanii, a obok Szpulki, zachęcając bielą i dobrymi drinkami. W czasie największych upałów lokal skusił i mnie, tym razem postanowiłem spróbować tutejszej kuchni.

Plac Barcelona

Wnętrze lokalu przywodzi na myśl nadmorski (i zdecydowanie niepolski) kurort, jest nowoczesne i wygodne, jednak to klimatyzacja okazała się najważniejszym tego upalnego dnia atutem. Nie wszystkich zachwyci nadmiar bieli, a już na pewno nie da się zignorować reklam alkoholi: Grey Goose i Moet & Chandon. Wszędzie.
Karty przynosi lekko wystraszony młody człowiek – na kartę drinków nie patrzę, bo wiem, że są tu zdecydowanie dobre. Posiłków niewiele, co jak wielokrotnie wspominałem wcześniej, dobrze o lokalu świadczy. Na sam początek lemoniada z aleosem, która choć dobra, okazała się zwykłą lemoniadą z dodatkiem napoju z plastykowej butelki (pokroju Aleo King) – jak na zachwalany „oryginalny” przepis dość rozczarowujące.

Plac Barcelona

Decyduje się na „talerz owoców morza z sosem aioli” (46zł). W cudzysłowiu, ponieważ sosu aioli nie ma, za to jest czerwony gęsty sos, który bez problemu identyfikuje jako pikantny ketchup, stawiałbym na Helmanz. Zapytany o to kelner informuje mnie uprzejmie, że w karcie jest błąd, i do dania podawany jest „sos na bazie przecieru pomidorowego”, hmmm… Same danie, na które składają się krewetki, kalmary i ośmiorniczki baby podane saute było dobre, jakość składników nie pozostawia nic do życzenia. Jednak relacja jakość-cena może budzić wątpliwości (dosłownie: trzy krewetki, pięć krążków kalmarów, sześć plasterków ośmiorniczki).

Plac Barcelona

Drugim daniem było tagiatelle z kurczakiem, szparagami i suszonymi pomidorami w ziołowym sosie. Tu już jest znacznie lepiej, choć wciąż porcja pozostaje bardo mała, a kurczak mógłby być mocniej doprawiony.

Plac Barcelona

Pomimo zapewnień kelnera „kuchnie mamy bardzo dobrą”, z lokalu wychodzę średnio zadowolony i… Nienajedzony. Jeśli szukasz miejsca do odpoczynku w estetycznym, nowoczesnym wnętrzu i nie przeszkadza Ci w oczywisty sposób komercjalny charakter – Plac Barcelona jest stworzony dla Ciebie. Niestety, jedzenie jest bardzo przeciętne, a porcje niewielkie.

Plac Barcelona

Plac Barcelona
Strona: FB
Adres: Plac Trzech Krzyży 18
Godziny otwarcia:
pon. – czw.:
08:00 – 00:00
piąt.:
08:00 – 02:00
sob.:
04:00 – 02:00
niedz.:
04:00 – 22:00
Numer telefonu: +48 790 029 000

Plac Barcelona

Plac Barcelona Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!