Zaznacz stronę

Kiedy pisałem o Miss Kimchii, wychwalałem Yakitori, teraz pisząc o KoreTown Rest, przychodzi mi chwalić Miss Kimchii. To, że hallyu (fala popularności koreańskiej popkultury) dotarła do Polski, widać nie tylko we wcześniej wspomnianej restauracji – dramy w polskiej telewizji, „Pociąg do Busan” i „Służąca” w rodzimych kinach, no i przebijający się do mainstreamu k-pop. Do KoreaTown Rest wybrałem się z ekipą +Social, agencji zajmującej się promocją kultury azjatyckiej w Polsce, organizującej koncerty i imprezy k-popowe. Czy to oznacza, że jestem nieobiektywny? Na szczęście, jeśli o jedzenie chodzi potrafię być bezwzględny, niezależnie od tego, jak wielkim sentymentem darzę daną kuchnię…

SAMSUNG CSC

Para, która stoi za całym zamieszaniem.

SAMSUNG CSC

Na początek stół pełen banchan – przystawek, dodatków, przekąsek, które będą zmieniać się zależnie od sezonu. Wśród nich kimchi klasyczne, kimchi z ananasa dla tych, którzy mają łagodniejsze podniebienie, chrupiące grillowane wodorosty, ukochana przez moją Babcię (robi sobie z nią kanapki) rzodkiew na ostro. Bezpieczne są kiełki z olejem sezamowym i brokuły z tofu, korzeń lotosu za to ryzykowny i soczysty, nie na każde podniebienie. Ciasto rybne ubóstwiam nie od dziś, dajcie mu szansę!

SAMSUNG CSC

Najszczerzej polecam Yukhoe (28PLN), czyli tatara podanego na gruszce nashi z dodatkiem orzechów piniowych. Lekcja dla wszystkich: dobre mięso popłaca, nawet kosztem wyższej ceny, ta polędwica wołowa!

SAMSUNG CSC

Dubu buchim (16PLN) to nic innego, jak zkoreańszczona (uwielbiam neologizmy) wersja Age Tofu, nawet bonito się zgadza, za to wzbogacone jest o marynowane liście pachnotki, które…

SAMSUNG CSC

…ważną rolę grają w Bossam (21PLN) – to będzie hit – duszony boczek zawijany we wspomniane liście maczamy w samjang i zagryzamy sałatką.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Soondubu jjigae (35PLN) to pozycja, której wcześniej w Polsce nie widziałem. Rameny i udony, inne … nie mogą się równać ostrością z koreańskim naparem, bogatym w owoce morza i wieprzowinę.

SAMSUNG CSC

Jeśli już o ostrości mowa, warto wspomnieć Golbaengi muchim (30PLN) sałatkę z cienkim makaronem i ślimakami morskimi – trochę żałuję, że poprosiłem o wersję „normalnie ostrą”, ciekaw jestem „prawdziwie ostrej”. No cóż, pozostaje wpaść ponownie!

SAMSUNG CSC

So galbi jim (39PLN) to wołowina w łagodnym sosie, odpoczynek po większości ostrych i intensywnych dań. Do tego kasztany wodne, które jadłem… Trzeci raz w życiu? Smak pręgi wołowej jest tu szalenie znajomy.

SAMSUNG CSC

KoreTown Rest to na nowo zaaplikowana formuła Miss Kimchii – po raz drugi, za to odważniej! Większy i zdecydowanie ładniejszy lokal zachęca, a znajdujący się na ścianie mural jest szalenie klimatyczny. Mam nadzieję, że drugie miejsce przyjmie się równie dobrze co pierwsze, a hallyu nie wytraci swojej prędkości – o to przecież chodzi, żeby z dalekich kultur czerpać to, co najlepsze.

KoreaTown Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

SAMSUNG CSC

Share This

Share This

Share this post with your friends!