Zaznacz stronę

Po raz pierwszy miałem okazję jeść frytki z polenty (12PLN)! Zwykle zacząłbym wpis od czegoś innego, jednak coraz rzadziej trafiam na potrawy mi obce, dlatego na pniu musiałem podzielić się entuzjazmem. Polenta, dla niewtajemniczonych, jest daniem ludowym, które często występuje w formie podobnej do kaszy, zarówno jako dodatek, jak i element dań głównych. Trzy główne rodzaje różnią się kolorem (żółta, biała i czarna), a co za tym idzie dodatkami do składu, frytki swój kolor zawdzięczają kurkumie i są bardzo dobre, chrupiące i zdrowsze, niż ziemniaczany odpowiednik.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Chorizo w cydrze (19PLN) to dość klasycznie podsmażona hiszpańska kiełbasa o wyrazistym zapachu, za to nieprzeciętnie uwagę przyciąga zalewa: słodka, lekko alkoholowa, wprost idealna do podkreślenia słodkawych nut suszonej pimienton.

SAMSUNG CSC

Mini burger trochę ostudził mój zapał – po pierwsze podany na „płycie nagrobnej” jak słusznie nazwała je Krytyka Kulinarna, co utrudnia konsumpcję, po drugie zastanawia mnie jego forma: zbyt duży na zwykły tapas, za mały na pełne danie. Pochwalić muszę świetnej jakość ser użyty zarówno w burgerze, jak i podany w postaci zakąski.

SAMSUNG CSC

SUEÑO Tapas przyciąga ruchem i gwarem, a także późnymi godzinami otwarcia w weekendy. Z przyjemnością posiedziałbym tu dłużej wieczorem, próbując powoli większości pozycji w karcie, zainteresowała mnie obecność – pomiędzy hiszpańskimi specjałami – syberyjskich pielmieni. Podawane do przekąsek lemoniady są bardzo dobre, co sugeruje też sprawność w napojach alkoholowych… Samo miejsce atrakcyjne jest nie tylko dla studentów i pracowników pobliskiego Uniwersytetu – znajdujące się o rzut kamieniem Powiśle też powinno spróbować hiszpańskiego słońca.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SUEÑO Tapas & Cocktail Bar
Adres: Oboźna 9 / 100, Warszawa
Strona: FB
Godziny otwarcia:
ndz-czw 12:00 do 22:00
pt-sob 12:00 do 4:00
Numer telefonu: 22 826 83 17

Sueño Tapas Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

SAMSUNG CSC

Share This

Share This

Share this post with your friends!