Dzik jest zły, dzik ma bardzo wielkie kły (Polot w kuchni polskiej)

Jem, bywam, opisuję. Food porn.

Dzik jest zły, dzik ma bardzo wielkie kły (Polot w kuchni polskiej)

Polot w kuchni polskiej już znacie z tekstu o premierze książki Darii Ładochy – tu możecie nadrobić, jeśli jeszcze nie czytaliście. Powrót do niewielkiego, acz przytulnego miejsca na Żoliborzu był dla mnie o tyle ważny, o ile chciałem zobaczyć, jak różni się kuchnia serwowana codziennie od tej, która pojawiła się „na evencie”.

Rosół z perliczki (20PLN) brzmi niezwykle ciekawie, są w nim moje ulubione lane kluski, tu w wersji czarnej… Zgaduję, że barwione atramentem ośmiornicy, choć ostatnio słyszałem, że podobny efekt można uzyskać przy pomocy czarnej fasoli, ciekawe czy rzutuje to na smak? Lubczyk i czarny czosnek dodają aromatu rosołowi, który pomimo niewielkich rozmiarów garnuszka, jest pełen mięsa.

Pierogi z kaszanką (25PLN) to oryginalne zestawienie znanych smaków, od razu przyciąga wzrok. Niestety w moim odczuciu są monotonne, gruszka w cydrze pomaga je ożywić, jednak wciąż nie będą należeć do ulubieńców. Co ciekawe, zarówno pierogi, jak i kaszanka zaliczają się do lubianych przeze mnie dań…

Dzik jest zły, dzik ma bardzo wielkie kły… Ale jaki jest pyszny! Gulasz z dzika (47PLN) przypomniał mi ten, który jadłem niemal rok temu w nieodżałowanym lokalu Artyści Od Kuchni. Spore kawałki mięsa pływające w odpowiednio gęstym sosie, śmietana i aromat, dla którego mógłbym zrobić wiele, albo i więcej. Podobnie baba ziemniaczana najwyższej jakości, choć nie rozumiem niewielkiej porcji – czy to próba menu degustacyjnego, czy dodatek do posiłku?

Żałuję, że podczas mojej drugiej wizyty zabrakło kiszonek, które gościły na stole za pierwszym razem. Kuchnia w Polocie jest ciekawa, poszukująca, choć uważam, że relacja jakość-cena mogłaby być lepsza, w końcu nie są to porcje degustacyjne. Kuchnia polska wprost prosi się o obfitość, nawet nadmiar – w dobrym guście.

Polot w kuchni polskiej


Rydygiera 9
Warszawa

576 224 722
.
strona www
pon-czw
pt-sob
ndz
12:00-22:00
12:00-23:00
12:00-21:00

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.