Zaznacz stronę

Pamiętacie czasy, gdy co druga restauracja otwierana w Warszawie była burgerownią, a co trzeci mój post dotyczył właśnie tych napakowanych wołowiną kanapek? Belle époque! Która zakończyła się lekką niestrawnością i wywindowaniem cen tego streetfoodu do nierozsądnych proporcji, przez to wprowadzenie na rynek nawet najlepszej jakości burgerów nie byłoby teraz łatwe. Kiedy wysiadłem z pociągu w Sopocie, przywitała mnie okropna, jesienna szarówka – wiedziałem, że jedzenie może uratować mój nastrój, a Bistro Małpa znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca spadło mi jak z nieba.

(Bistro Małpa)

Lokal lekko poniżej poziomu ulicy, wnętrze miłe dla oka: jest różnorodnie, jest kolorowo, jest Pulp Fiction, jest kamera z podglądem na kuchnię (!), a dokładnie na grill. W trakcie czekania na burgera można poczęstować się fistaszkami.

(Bistro Małpa)

Na początku małe rozczarowanie, ponieważ burger „Jeleń” nie jest dostępny. A nie jadłem jeszcze burgera z jeleniem! Choć dziczyzna kiedyś się już trafiła. Dlatego próbuję Z Jajami i Maczety.

(Bistro Małpa)

Jak sama nazwa wskazuje, Z Jajami zawiera sadzone jajka, oczywiście poza klasyczną wkładką z mięsa, sosu, sałaty, cebuli i pomidora. Kompozycja jest bardzo udana i przede wszystkim nie oszukana jakościowo i smakowo. Mięso doprawione, nie przesadzone, wysmażone tak jak powinno – medium rare. Zapomniałem dodać, że zamawiając można wybrać z czterech rodzajów bułki.

(Bistro Małpa)

Maczeta swoją nazwę zawdzięcza dodatkowi ostrych papryczek piri-piri. Wybrałem stopień ostrości dwa na trzy, a dość mocno poczułem palenie – ponoć różnica między poziomem drugim a trzecim to… pięć papryczek! W dwójce dawane są dwie, za to w trójce jest ich już siedem. Dobrze, że nie pokusiłem się na wersję „hardcore”. Do obu burgerów dodawane są czipsy z batatów, jednak kto zwracałby na nie uwagę, mając przed sobą tak pyszną bułę. Spróbowałem też frytek, które były ok – miłym aspektem jest wielka taca sosów, z pośród których można wybrać swojego faworyta w dowolnej ilości.

(Bistro Małpa)

Bistro Małpa to powrót do dobrego, wypasionego burgera. Nawet, gdyby nie było żadnych dodatków, tutejsza kuchnia doskonale by się broniła – ot, magia burgera.

Bistro Małpa
Strona: FB
Adres: ul. Podjazd 5, Centrum, Sopot
Godziny otwarcia: 10:00 do 22:00
Numer telefonu: +48 721 840 404

Bistro Małpa Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!