Zaznacz stronę

Powrót do pisania recenzji okazał się doskonałym powodem do odwiedzenia jednego z pierwszych lokali, o których pisałem na blogu – o sto900. Sympatykom warszawskich kulinariów miejsca nie muszę przedstawiać, choćby ze względu na umiejscowienie w popularnej imprezowni „1500m2 do wynajęcia”, gdzie odbywają się też targi Warszawski Smak. Na Powiśle zawitała jesień, a razem z nią nowe menu w dobrych, sezonowych kartach. Co zaoferowało nam sto900?

sto900

Na sam początek zestaw lunchowy (20zł), którego gwiazdą okazała się zupa z białych warzyw z czekoladą (również białą), wspaniale okraszona podsmażonym jarmużem. Abstrahując od tego, że mógłbym go jeść garściami, sama zupa była idealnie gładka i wystarczająco płynna – nie przepadam, gdy w kremach łyżka „stoi”. Dodatek czekolady był lekko wyczuwalną słodyczą, która sprawiła, że serce zaczęło mocniej bić.

sto900

Drugim daniem w zestawie lunchowym było do wyboru: pałki kurczaka bądź wegetariańskie kopytka. Jako zagorzały zwolennik drobiu, wybrałem opcję pierwszą – słusznie. O ile sam kurczak był poprawny, tak bardzo dobra okazała się surówka z czerwonej kapusty (wcale nie colesław, jak podawał fejsbóg). Dobrze, acz na męski głód za mało.

sto900

Moja towarzyszka po tym, jak zarzekła się, że po wizycie w Diner 55 nie zje już burgera, zdecydowała się na burgera sto900. Kobiety.
Okazało się to dobrą decyzją, wielkie frytki były mocno doprawione, a sama bułka świeża i smaczna. W środku konfitura z czerwonej cebuli, pikle ogórkowe i masa wołowej dobroci. Mhm, sos też mhm.

sto900

Warto było tu wrócić i zjeść lunch w przyjemnej atmosferze. Sto900 stało się standardem nie tylko dla nadwiślańskich mieszkańców, a dla Wszystkich, którzy chcą spróbować dobrej i nieszablonowej kuchni. Mam nadzieję, że od dziś podobnie jak w sto900, Good Place Warsaw będzie serwować regularnie dobre recenzje.

sto900

sto900
strona: FB
godziny otwarcia:
adres: ul. Solec 18/20
numer telefonu: 787 696 241

sto900

Share This

Share This

Share this post with your friends!