Zaznacz stronę

Moja historia z Z57 należy do ciekawych i niełatwych. Na początku wielki minus za stronę internetową, która debiutowała przed otwarciem lokalu (kładziono wtedy dopiero posadzki), a już znajdowały się na niej „recenzje blogerów”. Potem wielkie, pozytywne zaskoczenie, gdy odwiedziłem ją pierwszy, drugi i trzeci raz – spory wybór win, w przyjemny sposób zmienna karta, urokliwa i blisko położona ulica Zwycięzców. Pewnego dnia odbijam się od drzwi, kartka wywieszona na wejściu informuje mnie, że lokal zamknięto do odwołania, pomimo że przez szybę widać lokal gotowy do obsługi klientów. Enigma. Dziś powróciłem do Z57 z zamiarem sprawdzenia: co, poza kucharzem, uległo zmianie.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Zmian w wystroju nie ma zbyt wiele, może poza tym, że dzięki nowemu oświetleniu jest jaśniej – dobrze, zdjęcia wyjdą lepsze. Pan kelner wygląda znajomo, najwyraźniej po trzymiesięcznej przerwie wróciła i poprzednia obsługa, profesjonalna i uprzejma trzeba dodać. Poza zmienną co dwa tygodnie kartą, oferowane są dwa dodatkowe dania, oba rybne (w tym coraz popularniejszy turbot).

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Na początek tatar (36PLN) i to pierwsze zaskoczenie – nie przypomina wcale wersji mi stąd znanej. Mięso z polędwicy wołowej jest świeżutkie, ma odpowiedni kolor, a dodatki nie są wmieszane czy podzielone kupki, a raczej swobodnie porozkładane na talerzu.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Ośmiornica jest częścią zmiennej karty, dlatego radzę – biegnijcie po nią póki to możliwe, jest świetna! Zdjęcia w tym przypadku nie oddają zarówno wizualnie, jak i smakowo zaskakującego dania, o świetnie wyselekcjonowanych dodatkach.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Co do zielonego tagliatelle z krewetkami i Pancettą (36PLN) mam mieszane uczucia: z jednej strony świetnej jakości składniki, z drugiej danie, które utraciło lekkość i wbrew oczekiwaniom ma tłustawy posmak.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Powrót Z57 na scenę uważam za udany, zwłaszcza w obliczu dynamicznego i ciągle zmieniającego się warszawskiego rynku gastronomicznego. Z pewnością tu wrócę – jestem ciekaw, jak będą wyglądały kolejne odsłony sezonowej karty. Mam tylko nadzieję, że nie zniknie z niej tatar, który mocno zapisał się w moim mięsożernym serduszku.

Z57
Strona: FB
Adres: Zwycięzców 57, Warszawa
Godziny otwarcia: 12:00 – 22:00
Telefon: 22 254 92 22

Z57 Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!