Zaznacz stronę

Mam ostatnio szczęście do lokali o wnętrzu delikatnym i kobiecym – najpierw Mysa, teraz z kolei Prosta Historia, co do której nazwy nie jestem pewny: czy nawiązuje do filmu Lyncha, czy do klimatu panującego wewnątrz lokalu. Myślę, że prawda leży pośrodku, tak jak w środku dnia wpadłem na szybki lunch do Prostej Historii. Zachęciła mnie ilość osób siedzących zarówno na podwórku, jak i wewnątrz lokalu – w porównaniu z konkurencją na ruchliwej, jak to zwykle wiosną Francuskiej, wypadła bardzo dobrze.

Prosta Historia

Jak już wspomniałem, wypad był szybki i dość chaotyczny, dlatego po przestudiowaniu karty, która swoją drogą zawierała pozycje bliskie mojemu sercu, zdecydowałem się na zestaw lunchowy. W skład wchodziła zupa z pora z ziemniakami i grzankami oraz wołowina w sosie wino-śmietanowym z ryżem jaśminowym. MIłym akcentem, który zauważyłem od razu, była wliczona w cenę zestawu woda mineralna – mała rzecz, a cieszy. Ucieszyło mnie też, że wykazałem się siłą woli i tym razem nie wziąłem burgera, pomimo obfitości ciekawych wariacji na ten temat dostępnych w lokalu.

 

Prosta Historia

 

Zapomniałem wspomnieć, że od wejścia do restauracji poczułem przyjemny zapach, który później, siedząc nad zupą, zidentyfikowałem jako woń tegoż specjału. W przeciwieństwie do obecnych tłumów, jest to bardzo zły znak – to, że mi zapach pasuje, nie znaczy że pasować będzie wszystkim, na przykład tym, którzy przychodzą tu na deser. Ale do rzeczy! Zupa bardzo dobra, stęskniłem się za porem, a tu z dosłownie odrobiną ziemniaków i grzanką, przypomniał o sobie w dobrym stylu.

 

Prosta Historia

 

Jeśli miałbym coś zarzucić zupie, to to, że wymagała doprawienia, szczypta pieprzu bezboleśnie załatwiła sprawę. Z drugim daniem było gorzej, bo sos o bardzo przyjemnej konsystencji i dobrze zrobiona wołowina, były zdecydowanie za słone. Po wymieszaniu z ryżem i ogórkiem z cebulą nie było to aż tak wyraźne, jednak na początku mnie odrzuciło.

Po lunchu została odrobina miejsca na deser, a tu przyjemny rarytasik: domowej roboty lody. Przecudne, o prawdziwym smaku owoców, bez zbędnych i niezdrowych polepszaczy smaku.

 

Prosta Historia

 

Prosta Historia

Adres: ul. Francuska 24, 03-906

Godziny otwarcia: Pon – Śr: 12:00 – 22:30, Czw. – Sob.: 12:00 – 23:00, Niedz.: 12:00 – 22:00

Numer telefonu: 22 870 13 25

Strona: FB

Share This

Share This

Share this post with your friends!