Zaznacz stronę

Mysikrólik to taki ptaszek. O:

To mając za sobą, warto powiedzieć o restauracji, która nie dość, że znajduje się na dalekim Ursynowie (w końcu wyrywam się poza obręby osi Śródmieście-Saska!), to znajduje się na drugim piętrze wielofunkcyjnego budynku. Na tym utrudnienia się kończą, ponieważ w Mysikróliku jest przyjemnie, karta z kuchnią europejską, mocno zaznaczone polskie tradycje… Już na początku chwytam się pierogów z dziczyzną (24PLN) podanych w doborowym towarzystwie żółtego buraka i czarnuszki. Ta ostatnia wróciła na salony dzięki tradycyjnym wypiekom, teraz pojawia się coraz częściej i gęściej – ku mojej radości. Dzik też się cieszy.

Sałatka cezar (26PLN) syta i nudna. Jasne, jest tu boczek, kurczak, grzanki, parmezan… A jakoś ma się wrażenie rzeczy na sobie położonych, trochę przypadkowo, trochę nieskładnie.

Tatar wołowy z marynowanymi grzybkami to całkiem inna bajka! Choć posiekany nie tak drobno jak zwykle przepadam, absolutnie broni się jakością mięsa, co wielokrotnie powtarzam – produkt wiedzie prym. Tu też pięknie żółci się jajko na górze.

Dobrym sposobem na jesienne chłody jest kremz  zielonego groszku (18PLN). Raz, że smakuje, dwa, że dostarcza tak cennych w tym okresie witamin. Zielone jest zdrowe, nie kłamię! Są też uprzyjemniacze w postaci serka halloumi i mięty.

Jak już o jesieni mowa, pominąć nie mogę kaczki. Wiem, że nie jest daniem sezonowym – choć mojej Babci kojarzy się z obiadem „od święta” – tak dla mnie ma konotacje wrześniowe.  Kaczka confit – choć często spotykam się też z zapisem przez „k” – zdobywa mnie sosem z aronią, polskim skarbem (39PLN). Kopytka domowe, kapusta, standardzik. Sama kaczka trafia dobrze, mocno. Po wszystkim zagryzam bazyliową panna cottą z musem truskawkowym, o deser warto tu zapytać, gdyż codziennie jest co innego. Jeśli trzyma poziom panna cotty – warto.

l

Róg Mysikrólika to nazwa pobudzająca fantazję, urocze logo zachęca do wejścia, jest szeroki wybór win, serwowane są śniadania. Nawet, jeśli brakuje tutaj jasnego charakteru, nie przeszkadza mi to – zarówno wnętrze, karta, obsługa, wszystko tu maksymalizuje przyjemność z posiłku.

Róg Mysikrólika


Puławska 395, róg Mysikrólika
Warszawa

785 392 083
.
FB
pon-ndz 10:00-21:00
Share This

Share This

Share this post with your friends!