Zaznacz stronę

Lubię wesela. Mają swój charakterystyczny klimat – tandetny, ale swojski, potańcówy, klimat wielkiego żarcia i bezwstydnego pijaństwa. Do osiągnięcia tego nastroju w Saskiej Gębie brakowało mi tylko wódki na stole i tego Wujka z wielkimi wąsami, którego wszyscy kojarzą, a nikt nie wie z kim dokładnie jest spokrewniony. Wystrój miejsca, które znajduje się vis a vis Naam Thai, to mieszanka wszystkiego, co można uznać za „eleganckie”:

-fototapeta z Marylin Monroe i Elvisem – jest

-wielkie lustra – są

-wiklinowe krzesła – oczywistość

-arabeska na ścianie – a jakże

-wiejski kominek – na miejscu

-cała płyta Tiny Turner – w odtwarzaczu

Każdy z elementów jest na swój sposób ładny, jednak wszystkie naraz przywołują na myśl małomiasteczkowy lokal weselny.

Saska Gęba wnętrze

Saska Gęba wnętrze

Kuchnia polska/europejska, też podchodzi pod wyżej wymienioną kategorię. Na początek próbujemy kremu cebulowo – truflowego. Na stole pojawia się kombinacja białego talerzyka, cienkiej, papierowej serwetki i kryształowej miseczki – c-c-combo! Sposób podania nie ma nic wspólnego ze smakiem – okazuje się wyjątkowo dobra, pomimo zastosowania aromatu truflowego. Prażona cebulka, którą posypano krem podkreśliła jego smak i przełamała monotonną barwę.

Saska Gęba

Potem czas na mieszankę węgiersko-włoską: placek z wieprzowiną, znany też jako placek po węgiersku lub placek drwala, oraz makaron z wołowiną w sosie (ponownie) truflowym. Rozmiar porcji pozytywnie mnie zaskoczył – były ogromne! Makaron wprawił mnie w zachwyt cieniutko pokrojoną wołowiną i gładkim, niemal aksamitnym sosem. Co do placka miałem pewne zastrzeżenia – sos pomidorowy smakował puszką, był przesolony, a sam placek był zbyt gruby i zbyt miękki, przez co rozpadał się pod ciężkimi dodatkami.

Saska Gęba

Saska Gęba

W Saskiej Gębie jest „przaśnie”, ale jedzenie, pomimo kilku niedopracowanych elementów, zaspokaja nie tylko zmysły, ale także potężny głód. Do gęby zdecydowanie jest co włożyć, ale saska to to raczej nie jest. Po zmianie wystroju wnętrza, mielibyśmy do czynienia z bardzo flagową restauracją tej uroczej części Warszawy.

SASKA GĘBA

Adres: ul. Saska 47/49

Tel.: (22) 881 – 89 – 97

Godz. otwarcia: pon – nd, 12:00 – 23:0

Saska Gęba

Share This

Share This

Share this post with your friends!