Zaznacz stronę

Odrywając się na chwilę od azjatyckich motywów, które niepostrzeżenie zdominowały Good Place Warsaw, spacerkiem wybieram się na Plac Teatralny, nieopodal którego powstał nowy lokal klubu Sketch. W trakcie dnia jest to popularna restauracja, nocą zmienia się w imprezownie. Oczywiście zainteresowany pierwszym aspektem działalności zjawiłem się koło godziny trzynastej z obowiązkowo pustym brzuchem i chęcią sprawdzenia zestawów lunchowych. Pierwsze wrażenie? Sketch opanował do perfekcji trudną sztukę fuzji: jest to miejsce lekkie i eleganckie zarazem, dobre do spotkań towarzyskich i biznesowych. Ale, ale! Miałem pisać o jedzeniu.

Sketch w Teatrze Wielkim

Zestaw lunchowy składa się z zupy i drugiego dania do wyboru, do tego deser. Podczas wizyty do wyboru jest zupa rybna lub krem z warzyw, oraz tortilla z wieprzowiną, spaghetti lub sałatka z avokado. Jako miłośniczka zdrowego żywienia, moja towarzyszka wybrała zupę rybną i sałatkę, ja ułożyłem własne menu: kurczak w panierce z płatków owsianych na przystawkę, burger na główne. Czas oczekiwania umililiśmy sobie rysując i kolorując przeznaczone do tego podkładki – kapitalny pomysł udowadniający, że nie tylko dzieci lubią się artystycznie wyżyć. W końcu większość obecnej tu klienteli to garnitury i krawaty, spódnice ołówkowe i upięcia biurowe.

Sketch w Teatrze Wielkim

Zaczynając od zestawu: zupa rybna bardzo udana, choć z niewielką ilością rybnej wkładki, utrzymuje – podobnie jak wystrój lokalu – delikatny balans pomiędzy smakiem morskim, a pomidorami. Sałatka natomiast okazała się główną gwiazdą posiłku! Polana delikatnym sosem miodowo-musztardowym, z świetnym w konsystencji avokado (a o to nie zawsze jest łatwo), była zarówno lekka, jak i pełna smaku. Na deser rolada biszkoptowa z truskawkami i choć jadłem lepsze, ta całkiem trzymała poziom, ponownie lekka i w porcji akurat na tyle niewielkiej, żeby nie przesycić, a też nie za małej.

Sketch w Teatrze Wielkim

Sketch w Teatrze Wielkim

Sketch w Teatrze Wielkim

Piersi kurczaka w panierce podane były z ketchupem i sosem bbq, nie były niczym innym, jak lokalną wersją Nuggetsów. Bardzo przy tym udaną, jednak trochę nudną. Burger w kontekście pozostałych przysmaków trochę mnie rozczarował – dobry, jednak nie odznaczał się niczym szczególnym. Może czas trochę od burgerów odpocząć? Frytki grube i dość twarde, co może być winą rodzaju ziemniaka. Muszę pochwalić dobrej jakości mięso, idealnie wysmażone i dobrze doprawione.

Sketch w Teatrze Wielkim

Sketch w Teatrze Wielkim

Miłym aspektem, był kompot z gruszki, który pomimo, że zamówiony z zestawem lunchowym, dostaliśmy oboje. Z dolewką. Słowem kluczowym dla Sketchu okazuje się „równowaga”. Spokojna restauracja i dziki klub, kuchnia lekka i amerykańska rozpusta, powaga Teatru Wielkiego i odprężające kolorowanki. Niewielu udałoby się sprzedać taki miks, jednak tu on działa i działa bardzo dobrze! Z przyjemnością wrócę tu na lunch, ewentualnie wieczorną porą na drinka. Lub dwa.

Sketch w Teatrze Wielkim
Adres: Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 9, Warszawa
Strona: www.sketch.pl
Godziny otwarcia:
pon. – niedz.:
12:00 – 01:00
Numer telefonu:602 762 764

Sketch w Teatrze Wielkim

Sketch w Teatrze Wielkim Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!