Zaznacz stronę

Niewielki lokal nieopodal Almy na ulicy Zwycięzców mijałem nieraz – jednak stosunkowo późno wpadłem na to, żeby wstąpić do środka. To dziwne, ponieważ zwykle na widok nowego reprezentanta „wschodniej” fali rzucam się bez opamiętania. Nie wiem, czy to przez niepozorny szyld, czy przez bardzo nowoczesną identyfikacje graficzną lokalu, nie paliłem się do wizyty. Gdybym jednak nie zdecydował się pewnego dnia wstąpić do środka, sporo bym stracił!

Soja Sushi

Dostałem cynk, że w Soja Sushi uwagi warte są zwłaszcza zupy… Ale o tym za chwile, ponieważ na pierwszy ogień poszła przystawka w formie krewetek w tempurze (15zł). Po mojej ostatniej wizycie w Japonii – o czym z pewnością jeszcze napiszę – kryteria wobec „dobrej tempury” się zaostrzyły, jednak ta zdała test, odpowiednio cienka, z nadzieniem świeżym i przyjemnie przygotowującym do tego, co nadejść miało.

Soja Sushi

Soja Sushi

Zupa, a dokładnie zupy: misoshiru z łososiem (11zł) i tom yum z krewetkami (18zł) były charakterne. Pierwsza to klaszyczny japoński napar z pasty miso, uzupełniony o wakame, tofu i gotowanego łososia. Druga to pikantna, tajska zupa na bazie bulionu, której głównym atutem są te krewetki, podobnie zachwycające, co wcześniejsza iteracja z tempurą. Zaletą jest mocny charakter dań, zachowany pomimo ich wszechobecnej natury – nie mylił się ten, który mnie tu skierował.

Soja Sushi

Wizyta w lokalu posiadającym w nazwie „sushi” byłaby niepełna bez surowej ryby! Dlatego na stole pojawiły się dwie rolki: pierwsza z tatarem z łososia, rzepą, cała w tempurze, druga z łososiem, serkiem philadelphia, avokado i kawiorem. Druga to typowa „zamerykanizowana” wersja sushi, za to pierwsza jest czymś nowym, bardzo wartym uwagi, głównie dzięki świetnej jakości łososiowi, po raz kolejny w klasycznej formie, przejawia się nowatorski pomysł.

Soja Sushi
Strona: FB
Adres: Zwycięzców 40, Warszawa
Godziny otwarcia:
pon.-czw.:
11:30 – 22:00
piąt.-sob.:
11:30 – 23:00
niedz.:
11:30 – 22:00
Numer telefonu: 22 307 25 76

Soja Sushi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!