Ogródek eventowy (Spokojna 15)

Jem, bywam, opisuję. Food porn.

Ogródek eventowy (Spokojna 15)

Spokojna jest ulica, spokojna okolica, spokój wieczny pożądany dla lokatorów Starych Powązek po przeciwnej stronie ulicy. Szczęśliwie nie wpływa to na nastrój panujący w restauracji, pewnie za sprawą artystycznego ducha Akademii Sztuk Pięknych, a dokładnie Wydziału Sztuk Mediów, znajdującego się w dawnej siedzibie Miejskich Zakładów Sanitarnych. Tak, ziemia przesiąknęła historią i czerwona cegła, potężne mury nie zostały przez lokal skomercjalizowane. Za to dodatek markizy i pawilonów pozwolił zagospodarować ogródek, jeden z największych w całej Warszawie i uroczy w perspektywie romantycznego wieczoru.

Karta szeroka

Karta jest bardzo zróżnicowana, zwykle odbieram to jako znak ostrzegawczy – nie da się dogodzić każdemu, a duża ilość pozycji zbyt często przekłada się na słabą jakość. Tu rozstrzał jest bardzo szeroki, przystawki minimalistyczne, od młodych ziemniaków z koperkiem i kefirem (14PLN) po całkiem rozpasane i udane krewetki z patelni (24PLN). Podane w sosie z chilli, czosnku i oliwi, z pietruszką prezentują się całkiem smakowicie. Nie brakuje też sałat, modnej komosy ryżowej ze szpinakiem (32PLN) czy carpaccio z buraka marynowanego w miodzie (22PLN), te pozycje najwyraźniej powstały z myślą o studentach ze wspomnianego już ASP.

Schabowy i pizza

Skoro całą stronę w karcie zajmują pizze, obowiązkowo poczułem się zmotywowany spróbować włoskiego placka. Swoją drogą, czy mówicie na pizzę „placek”? Najwyraźniej jest to regionalizm, którym mimowolnie przesiąknąłem, w końcu plackiem nazywamy tylko te ciasta, które mają płaski kształt, za to każdy placek jest ciastem. Wracając do meritum! Pizza występuje tu w dwóch rozmiarach, małym – 25cm, ceny w zakresie 19-29PLN, oraz dużym – 35cm, ceny w zakresie 26-39PLN. Rucola (39PLN) poza tytułową zieleniną na wierzchu, zawiera ser pomidorowy i cheddar, szynkę parmeńską i mozarellę, wszystko na cienkim i chrupiącym cieście. Tak jak lubię.

Kotlet schabowy (26PLN) to miłość, wiadomo i kierunek bardzo daleki, od wcześniej wspomnianych sałat, czy obecnych w karcie curry. Danie się broni, wielki plus za brak glutaminianu sodu – nie tylko w tym daniu ale ogólnie, w całej kuchni – przyczepiłbym się jedynie zbyt dużej ilości panierki, która przykrywa nieco smak mięsa. Buraczki, ziemniaczki, polski smak utrafiony.

Ogródek eventowy

Czy przystawka, czy danie główne – Spokojna wie co robi, choć brak tu myśli przewodniej, spajającej całość. To raczej „dla każdego coś miłego”, takie podejście może wywodzić się z eventowej natury miejsca i tak, sam szczerze poleciłbym to miejsce wszystkim, którzy chcieliby zorganizować chrzciny, wesele, imprezę firmową czy inne tego typu celebracje w zacisznym zakątku w Warszawie. Na osłodę dorzucam kawał dobrego ciacha (szarlotki), jakbyście się jeszcze wahali:

Spokojna 15


Spokojna 15
Warszawa

+48 507 782 652, +48 607 332 210
.
FB
ndz-czw
pt-sob
12:00-22:00
12:00-23:00
Spokojna 15 Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.