Zaznacz stronę

Czy przy okazji wizyty w restauracji, można też skorzystać z masażu? Odpowiem „zdecydowanie chyba tak”, choć przed wizytą w Suparom Thai Food riposta nie byłaby prosta – zwłaszcza, że centra spa nie należą do najczęściej odwiedzanych przeze mnie miejsc… Za to restauracje wprost przeciwnie!

Suparom Thai Food

Zanim usiadłem za stołem, zanim sięgnąłem po kartę, udałem się po schodach na górę – praktycznie cały segment budynku pomiędzy Placem Zbawiciela, a Placem Konstytucji poświęcony jest rozrywkom rodem z Tajlandii. W osobnym pokoju mam przyjemność być przez godzinę ugniatanym, przyciskanym i nacieranym olejkiem, dzięki czemu moje plecy rozluźniają się, a zakończenia nerwowe zamiast bólu, przekazują mi uczucie ulgi. Masaż ma sporo wspólnego ze swoim sportowym kuzynem i jest dość intensywny. Po zabiegu czas na aromatyczną i słodką herbatę, smakującą kokosem, wanilią i migdałami.

Suparom Thai Food

Wystrój części restauracyjnej jest spójny z piętrem – pojedyncze złote ozdoby dodają uroku prostemu wnętrzu. A co znajduje się w karcie? Prawdziwy urodzaj kuchni tajskiej, od pozycji znanych i obecnych wszędzie, po niestandardowe, a nawet rzadko spotykane. Na początek Tim Sum czyli pierożki na parze z krewetkami i kurczakiem, oraz zupa Tom Yum Kung. Drugie danie to prawdziwy symbol i dobry wyznacznik jakości restauracji – nie zawiodłem się, tutejsza ostro-kwaśna zupa krewetkowa na bazie mleka kokosowego jest zarazem kremowa w konsystencji, jak i charakterna w smaku! Pierożki dość typowe, za to z dobrym, gęstym sosem będącym mieszanką sambal oelek, sosu sojowego i octu.

Suparom Thai Food

Suparom Thai Food

Jeśli o główne dania chodzi, spróbowałem Pad Thaia w wersji z krewetkami, oraz panierowanych owoców morza. Pad Thai bardzo dobry, choć niczym nie zaskakuje, jest odrobinę słodszy, niż wersje w inny warszawskich restauracjach, za to krewetki wypadają tu wyjątkowo dobrze. Panierowane małże, duże krewetki i krążki kalmarów nie są typowym daniem tajskim, jednak to mnie nie zniechęca – podane z sosem czosnkowym stanowią inne oblicze tej restauracji.

Suparom Thai Food

Suparom Thai Food

Na deser coś całkiem nowego Bua Loi, czyli mączne kuleczki w słodkim mleczku kokosowym – wyglądają naprawdę świetnie, jednak dla mnie są zbyt słodkie, przez co mdlące. Nie dałem rady dokończyć dania, jednak było to smak zdecydowanie nowy.

Suparom Thai Food

Suparom Thai Food to miejsce łączące dwa światy – wypoczynku duchowego z fizycznym, masażu z restauracją, a jest to bardzo udane połączenie. Jedzenie jest przygotowane starannie i stanowi dobrą podstawę, by na chwilę przenieść się do Tajlandii. A z przynajmniej, żeby się zrelaksować.

Suparom Thai Food

Suparom Thai Food

Strona: http://suparomthaifood.pl/
Adres: Marszałkowska 45/49
Godziny otwarcia:
codziennie 11:00-23:00
Numer telefonu: (22) 627 18 88

Suparom Thaifood Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!