Zaznacz stronę

Późne wieczory po pracy nigdy nie należą do czasu, w którym z ochotą gotujemy i rozpływamy się nad krojeniem i przygotowywaniem składników. Miał być nowy przepis, a oto, przez nasze lenistwo i chęć zasmakowania nieznanego, odnaleźliśmy najbliższe, dobrze oceniane sushi i zadzwoniliśmy pod numer, który miał być dla nas wybawieniem. Zamówiliśmy dość pokaźny zestaw Hikara z Sushi Momo, który miał składać się z 14 x nigiri ( łosoś, ryba maślana, tuńczyk, tako, krewetka, tamago), 12 x sushi maki (rybne lub z ogórkiem), 4 california, 4 california sake i 6 futo.
Zamówienie zrealizowano dość szybko i po godzinie w drzwiach pojawiła się szczupła, niepozornie wyglądając pani, która w dłoni trzymała nic innego, jak pakunek zawinięty w czarną, foliową torebkę. Agacie kojarzy się to z zamawianymi na wynos zestawami w barach azjatyckich, mi natomiast tylko i wyłącznie z odbieraniem paczek na poczcie. Należy dodać, że Pani wydając resztę, sama podarowała sobie napiwek w wysokości 5 zł. Nie wiem, czy można to uznać za działanie w dobrym smaku, jednak czuję się lepiej, gdy sama dysponuję pieniędzmi i mogę osobiście przekazać dostawcy jakiś gratis.

sushi torba

 

Pośpiesznie dobraliśmy się do zawartości, która przed uchyleniem plastikowego wieczka, wyglądała imponująco – 40 kawałków sushi, kolorowo przybranych i ułożonych na tacce w fantazyjny sposób.
Niestety, czar prysł, gdy zaczęliśmy przyglądać się ozdobom, a te z każdą chwilą zaczynały nas bardziej zadziwiać. Pośród smacznych kawałeczków pieczołowicie przygotowanego dania odnaleźliśmy plasterki pomarańczy, wszędobylską rzeżuchę, dużo sałaty, kawałki ananasa i, jakżeby inaczej, całe jego liście. Zielone elementy zajęły dość sporą część tacki, więc po zorientowaniu się, że przybranie nie jest ani typowo azjatyckie, ani jadalne, poczuliśmy się nieco zawiedzeni.

 

sushi momo tacka

 

Do zestawu dołączone były trzy pary pałeczek i trzy opakowania sosu sojowego, więc osoba przygotowująca zamówienie idealnie oszacowała naszą liczebność, pomimo braku wcześniejszych wskazówek. Pod sałatą odnaleźliśmy dużo wasabi i niespotykaną ilość białego imbiru, który smakował wyjątkowo dobrze i pozbawiony był nadmiernej goryczy.
Rozczarowanie nie chciało nas opuścić, pomimo smacznych, jadalnych elementów. Zgodnie z menu w zestawie powinniśmy dostać także nigiri tamago (omlet japoński), jednak nie znalazł się on w naszym daniu. Może zastąpiono go kilkoma listkami sałaty?

Nie przepadamy za rybą maślaną, jednak na nieszczęście zostaliśmy obdarowani większą jej ilością w postaci nigiri. W przygotowaniu futo użyto zbyt dużej ilości serkopodobnego mazidła, przez co zachwiany został jego rybny aromat. Zgodnie z założeniem powinien być to Philadelphia, jednak z pewnością nie był to ten produkt. Agata stawiała na połączenie serka i majonezu, biorąc pod uwagę neutralny smak dodatku. Możliwe także, że był to tani fromage śmietankowy, który miał udawać kremową Philadelphię. Bez pozytywnego skutku.

 

sushi momo tacka

 

California sake smakowało wyśmienicie – idealne proporcje łososia i awokado oraz subtelny dodatek majonezu stworzyły smakowitą fuzję, która zdecydowanie dominowała na tle pozostałych kawałków sushi.

Przyjemnie degustowało się także elementy obsypane sezamem, który podkreślał smak dania i okazał się przełamaniem monotonii.

Jeśli mielibyśmy rozważać relację koszt – jakość, z pewnością nie bylibyśmy zachwyceni. Za podobną cenę w innym miejscu moglibyśmy uraczyć się daniem lepszej jakości, jednak należy pamiętać, że potrawy dowożone często tracą na swej wartości i robią mniej pozytywne wrażenie, niż te jedzone w lokalu. Jeśli macie ochotę na szybkie sushi i jesteście w ścisłej okolicy – można skusić się na zaspokojenie głodu w Sushi Momo, jednak nas nie zachwyciło na tyle, by odwiedzić to miejsce osobiście, lub po raz kolejny złożyć u nich zamówienie.

 

Wpis dzięki uwagom Agatki :>.

 

SUSHI MOMO

Adres: ul. Fieldorfa 10 lok. 319 (Pasaż Handlowy)

Tel.: (22) 407 – 51 – 43, 533 – 656 – 611

Godz. otwarcia:

Pn. – So.: 12:00-22:00
Nd.: 12:00 – 20:00

Strona internetowa, Facebook

Share This

Share This

Share this post with your friends!