Zaznacz stronę

Kotek fajny jest!

Jako zdeklarowany ailurofil – tak, jest takie słowo i nie, nie ma negatywnych konotacji, które zwykle na myśl przynosi sufiks „-fil”- musiałem się tu prędzej czy później pojawić. Najpierw, miałem utrafić w tydzień burgerów. Nie wyszło. Później, zachwalano tu śniadania, co też niespecjalnie mi się udało. Za to zaraz podzielę się z Wami wrażeniami z obiadu w The Cool Cat!

The Cool Cat

Trafiam po krótkim błądzeniu – logo lokalu, choć estetycznie cacy, słabo jest widoczne z zewnątrz, a wejście do restauracji ukryte jest wewnątrz budynku przy ulicy Solec. Zajmuję miejsce na wysokim stołku, na początek popijam lemoniadę, a nawet lemoniady: zimową z jabłkiem i cynamonem, oraz klasyczną, limonkową. Warte grzechu, nie za kwaśne, nie za słodkie, takie jak być powinny. Znad szklanki świat wydaje się piękniejszy, a sam lokal poza malowniczą okolicą – w końcu Powiśle – ma bardzo luźną, niezobowiązującą atmosferę. Mógłbym tu czytać książkę lub odpoczywać, jednak tak wypadło, że znowu będę jadł. Codziennie zmienia się karta lunchowa, dlatego próbuję zarówno lunchu, jak i „regularnych” dań. Przede mną pojawiają się równocześnie: czipsy ryżowe z kimchii oraz krem z pomidorów z palonym porem. Pierwsza rzecz to dokładnie to, co mówi nazwa: dosyć łagodna koreańska kiszona kapusta, na lekkim chrupku. Ok, nie zachwyca, za to krem jest wyborny!

The Cool Cat

The Cool Cat

Na główne dania zróżnicowanie: wegeburger z kawałkami ziemniaczków, oraz pulchna bułeczka bao z nadzieniem w postaci polika wołowego, czipsów marchewkowych, sosu z kwasu chlebowego, poru i marynowanej cebuli. Bao blisko do naszych bucht (klusek na parze), smakowo jest bardzo ciekawa i satysfkacjonująca jednak… Za mała! Spokojnie mógłbym wsunąć dwie-trzy i spytać o dokładkę. Wegeburger przewidywalny (dla mnie wciąż Krowarzywa pozostaje w czołówce tematu), za to sycący i dobrze wykonany.

The Cool Cat

The Cool Cat

The Cool Cat to miejsce spokojne i szalone zarazem – atmosfera chillu najwyraźniej wspomaga kreatywną stronę załogi, pozwalając im regularnie zmieniać kartę, organizować tematyczne tygodnie, czy zaskakiwać pozycjami lunchowymi. Póki co, restauracja pozostaje dla mnie bardziej opcją „przekąskową”, niż pełnodaniową, jednak w swojej kategorii jest bardzo dobra. Do zobaczenia na Powiślu, przy lemoniadzie i mięciutkim bao!

The Cool Cat

The Cool Cat
Strona: FB
Adres: ul. Solec 38, 00-394 Warszawa
Godziny otwarcia:
pon.-czw.:
08:30 – 23:00
piąt.:
08:30 – 01:00
sob.:
09:00 – 01:00
niedz.:
09:00 – 22:00
Numer telefonu: 787 698 700
The Cool Cat Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!