Zaznacz stronę

„Moda na sukces” już nie jest emitowana w polskiej telewizji, zastąpił ją Sulejman i inne programy, które oglądałbym, gdybym miał telewizor (właśnie z tego powodu go nie mam). Za to na Starym Mokotowie, w spokojnej, położonej niedaleko Pól Mokotowskich restauracji włoskiej, jest „Szansa na sukces” kulinarny, a że dawno nie miałem okazji ucieszyć swoich kubków smakowych słoneczną Italią, tym z większym entuzjazmem przywitałem Trattorię ill Successo.

Trattoria ill Successo

Z zewnątrz lokal nie obiecuje zbyt wiele, za to w środku jest bardzo przyjemnie. Wnętrze to udany mariaż starego domu z włoską tawerną – osobiście zwróciłem uwagę na drewniany, podniszczony parawan, który dodawał wnętrzu autentycznego charakteru. W karcie sporo makaronów, jednak nie to przyciągnęło moją uwagę; pizze i sałatki też nie skruszyły mojego serca, choć jest z czego wybierać. Najpierw przystawki: Carpaccio alla Roma (36zł) i Gamberoni Bianco (46zł). Pierwsza pozycja to tatar wołowy – plasterki cieniutkie, nie za duże, nie podchodzące wodą, podane razem z rucolą, kaparami i parmezanem. Świeży pieprz obecny, całość na piątkę z plusem! Krewetki królewskie na ostro w sosie z białego wina mają smak wyraźny, porcja jest niewielka, za to dobra, trafną decyzją był dobór chrupiącej foccaci.

Trattoria ill Successo

Trattoria ill Successo

Główne dania to oczywiście Filetto Di Manzo (69zł) – nie byłbym sobą, gdybym nie spróbował – oraz Filetto Di Tonno In Sesamo. Stek wołowy pół krwisty, soczysty i oblany sosem demi glace z winem Marsala. Do tego grillowana papryka i cukinia, szpinak z czosnkiem i klasyczne włoskie danie gotowe! Ciekawszą (co nie oznacza – lepszą) pozycją był tuńczyk w sezamie z miodem i białym winem. Sos i sezamowa otoczka to dobry początek, jednak wnętrze jest nie do końca usmażone, co daje gęstą konsystencje, która niekoniecznie przypadła mi do gustu.

Trattoria ill Successo

Trattoria ill Successo

Nie obyło się bez deseru – Panna Cotta miała świetną, zbitą formę, a mus malinowy przybrany liściem mięty przypomniał mi o zbliżającym się (może kiedyś, Damian! marzycielu) lecie…

Trattoria ill Successo

Trattoria Ill Successo jest miejscem przyjemnym i spokojnym, odpowiednim zarówno do popołudniowej kawy, jak i sutego obiadu z rodziną. Barierą mogą być ceny, jednak lokal na nowym osiedlu podwyższa koszta, a same składniki są wysokiej jakości – na tym się tu nie oszczędza. Trzymając się znanych pozycji kuchni włoskiej nie zbłądzimy tu w niesmaczne regiony, więc sukces został osiągnięty!

Trattoria Ill Successo
Strona: FB
Adres: Biały Kamień 1/U2, Warszawa
Godziny otwarcia: pon.-niedz.:
12:00 – 22:00
Numer telefonu: 22 408 02 01

Trattoria il Successo Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Trattoria ill Successo

Share This

Share This

Share this post with your friends!