Zaznacz stronę

Znam to miejsce, znam! Za czasów, gdy Chmielna była mi domem, odwiedzałem Tu Thai, a raczej znajdującą się tam wcześniej restauracje bałkańską regularnie wieczorami, jako smaczniejszy i zdrowszy zamiennik piątkowej przekąski nocnej, znanej czasem jako „kebab upokorzenia”. Lokal nie zmienił specjalnie oblicza, nie w wizualnym znaczeniu, wciąż jest to wąski wagon o średnich walorach wizualnych (lodówka zamiast niskiej szafki?), za to w trakcie dnia zapełniony ludźmi. Aby zrozumieć ten fenomen, wybrałem się tam na obiad.

Tu Thai

Wybór dań w karcie szeroki i satysfakcjonujący, in plus zaliczyć muszę możliwość negocjacji, poza kartą udało mi się dostać pad thaia z wołowiną! Na pierwszy ogień poszły pierożki z krewetkami. Idealnie twarde i kruche z zewnątrz, zachwycały krewetkowym nadzieniem, aromatyczny sos dobrany był bezbłędnnie.

Tu Thai

Być w restauracji tajskiej i nie spróbować zupy? Zbrodnia, przy wszystkich ostrych i słodkich dodatkach, przy mleku kokosowym, trawie cytrynowej i gęstej od dodatków konsystencji. Tom kha kai nie zawiodła mnie, dając przykład trochę łagodniejszej strony wschodniej kuchni.

Tu Thai

Pad thai z wołowiną został wspomniany wcześniej, i choć zabrakło mi dodatków na boku w postaci ostrej papryki, soli i cukru (limonka i pędy bambusa obecne), tak wariacja udała się niesamowicie dobrze, z czego wnioskuję, że wersje z krewetkami i kurczakiem też są godne uwagi.

Tu Thai

O kurczaku z orzechami nerkowca powiedzieć można tyle, że przypadnie do gustu niemal wszystkim – słodki sos, kawałki zielonej papryki, cebuli i cukinii… Danie bezpieczne i uniwersalne, tu w mistrzowskim wykonaniu. Do tego ryż i wyczuwalna tajska bazylia, oj tak, ślinka cieknie.

Tu Thai

W Tu Thai za kuchnię odpowiedzialna jest Sunan, znana tajska szefowa kuchni. W wersji Tu Thai prezentuje menu o niebo lepsze, niż w Ramen Amen – poprzednim restauracyjnym wcieleniu, a fala popularności kuchni tajskiej jest zdrowym zwrotem w warszawskiej modzie. Piątka z plusem, i choć wnętrze nie należy do najbardziej komfortowych, to Wasze podniebienia wynagrodzą dyskomfort niewielkiej powierzchni.

Tu Thai
Strona: FB
Adres: Chmielna 32
Godziny otwarcia:
Numer telefonu: 663 646 464

Share This

Share This

Share this post with your friends!