Zaznacz stronę

Są takie miejsca, w które – będąc wegetarianinem – możesz zabrać swojego zakochanego w mięsie znajomego i pokazać, że jedzenie nie musi mieć oczu i nóg, żeby być pysznym. Ja jestem dobrym przykładem mięsojada, który już niejednokrotnie przekonywał się o wielu subtelnych odcieniach kuchni wege, czy to w Vege Mieście, czy w Krowarzywa, bywałem prawdziwie i pozytywnie zaskoczony. Niestety Turkawka nie dołączy do zacnego grona „tych” miejsc.

Turkawka

Różowa Turkawka nad numerem trzydzieści pięć zachęca pochylonym w stronę ulicy dziobem. Wystrój lokalu jest kolorowy i energetyzujący, ożywia otoczenie szarej Pragi Północ, na ścianach wiszą obrazy, stoły są wygodne, dzięki wysokim sklepieniom można odetchnąć.

Turkawka

Jestem w lokalu po godzinie dwunastej, która jest dla mnie dobrą porą do późnego drugiego śniadania. Zamówienie jest utrudnione, ponieważ okazuje się, że wielu rzeczy wypisanych na ścianie po prostu nie ma. Falafel przechodzi mi obok nosa, podobnie pudding kokosowy – nie zrażam się. Zamawiam krem brokułowo szpinakowy, oraz gulasz z kiszonej kapusty.
Pierwsza dociera na stolik zupa, która ma idealną konsystencję. I tylko konsystencję, ponieważ jest kompletnie niedoprawiona! Po wsypaniu końskiej dawki pieprzu i odrobiny soli mogę powiedzieć, że była zjadliwa. Na drugi ogień trafia gulasz, poza kiszoną kapustą danie składa się z pora, tymianku i mleka kokosowego, obok podana jest kasza gryczana. Miłym dodatkiem jest żurawina, jednak sama kapusta jest niesamowicie mdła, mam wrażenie, że jem rozgotowaną papkę dla niemowląt. Dobra była jedynie lemoniada.

Turkawka

Turkawka

Czy to mój wyraz niechęci do wegetarianizmu? Nie, to mój protest przeciwko posiłkom pozbawionym charakteru – to, że coś jest wege, nie załatwia całej sprawy.

Turkawka

Turkawka
Adres: Stefana Okrzei 35
Praga, Warszawa, Poland
Strona: FB
Godziny otwarcia: pon. – piąt.:
10:00 – 21:00
sob. – niedz.:
12:00 – 21:00

Numer telefonu: 516 966 632

Share This

Share This

Share this post with your friends!