Zaznacz stronę

Na Saskiej Kępie pojawiają się czasem niepozorne i niewypromowane miejsca, które wręcz proszą się o sprawdzenie. Próżno szukać Rancza na FB, strony internetowej – poza zamówieniami na Pyszne – też nie znalazłem, a szkoda, bo jest to miejsce z solidną, domową kuchnią i przyjazną obsługą.

Wnętrze jasne i proste, z wielką tablicą i długą ladą przywodzącymi na myśl nowoczesną stołówkę. Bardzo przyjemnym akcentem są oprawione na ścianach fragmenty zielnika – przypominają mi, że obiecałem sobie taki zrobić… Obiekt podzielony na dwie sporych rozmiarów sale, może posłużyć za miejsce niezobowiązującego obiadu nawet dla dużej grupy.

Karta konserwatywna i bardzo dobrze! Zaczynam od barszczu, który jest inny, niż mój wymarzony domowy – dość kwaśny i przesolony. Szczęśliwie udało się go bez problemu i dodatkowego kosztu wymienić na żur. Dla odmiany żurek okazał się bogaty w smak i dodatki: kiełbaskę, ziemniaczki i jajko. Nie zawahałbym się go polecić, co rehabilituje kuchnię i nobilituje obsługę.

Cienko rozbity schabowy z ziemniaczkami to danie, któremu trudno się oprzeć. Tutejsza wersja jest bardziej, niż poprawna, zgaduję, że mięso było marynowane z cebulą – aromatyczne i nieskomplikowane. Szkoda, że kapusta pozostaje mdła, niedoprawiona, jednak temu można zaradzić przy użyciu pieprzu.

Mielony z mizerią! No tak, #typowyobiad – czas zacząć nowy trend w SM. Spoisty, lekko wilgotny mielony przywołał na myśl obiad u mamy. Tak, to zdecydowanie mocna pozycja w karcie Ranczo, które awansuje w moich oczach do miejsca domowego.

Na deser szarlotka z bitą śmietaną, tak prosta, jak potrafi być. Mus jabłkowy z kruszonką, na maślanym spodzie, aromat znajomy i dzięki temu doskonale działająca na zmysły.

 

No i na początku recenzji zbiesiłem pisząc, że restauracja nie istnieje w social media – otóż jest dostępna, jednak zamiast niej, najczęściej pokazuje się lokal-matka z Mokotowa – „Ranczo Bar z polską kuchnią”. Filia na Saskie Kępie jest już nazwana restauracją, choć ja prędzej skłoniłbym się do nowoczesnej stołówki, co w żaden sposób nie ujmuje, a określa trafnie określa charakter. I w takiej właśnie wersji polecam Ranczo, na obiad prosty i niewymuszony, smaczny i znajomy.

Ranczo


Zwycięzców 32
Warszawa

(22) 119 03 83
.  FB
śr-ndz 11:00-21:45
Share This

Share This

Share this post with your friends!