Zaznacz stronę

UL znajduje się na Poznańskiej, co w pewien sposób zmusza do grania „pierwszoligowego”. W tym zagłębiu knajp, barów i restauracji, łatwo zginąć w lawinie szyldów i nazw. UL przebił się do świadomości będąc nie tylko gastrobarem, ale i imprezownią. Modne wnętrze, które dobrze operuje surową estetyką, neonowo-paprotkowe ukłony w kierunku najnowszych trendów oraz atrakcyjna oferta lunchowa tworzą bezproblemowy wizerunek. Wpadam w środku dnia, gdy lokal jest jeszcze pusty i nikt w głowie nie ma późnonocnych wygibasów, moim celem i chęcią – jedzenie.

 

Najpierw przyjrzyjmy się temu, co w lunchu (25PLN) piszczy: zupa miso, shitake, dymka / soba, kolendra, pistacje, granat, fistaszki czy zupa batat, fistaszki / sałata, soczewica, tahini, klendra, mięta. Jest wpływ azji, jest zielono i przyjaźnie zarówno dla wegetarian, jak i bezglutenowców. Miejsce bezproblemowe, jak wspomniałem wcześniej.

 

Osobiście zaintrygowały mnie bowle, nowy acz zyskujący na popularności trend w warszawskiej gastronomii. Zdaje mi się, że zapoczątkowany został przez Raj, o którym pisałem jakiś czas temu. Wersja dostępna w UL-u jest oderwana od hawajskiego kontekstu, jednak wciąż pyszna, świeża i pożywna. Spróbowaliśmy dwóch wersji: z tuńczykiem i z kurczakiem w panko. Wspólnym mianownikiem jest tu zróżnicowanie smaku i zdrowie, czyste zdrowie wpakowane w miseczkę przyjemności – jestem jak najbardziej za!

 

UL


Poznańska 16,
Śródmieście

514 029 650

facebook
ndz-czw
pt-sob
12:00-02:00
12:00-04:00

UL warto mieć na oku, wypadałoby, żeby uzupełnili menu na stronie – póki co, w wielkim zaufaniu powiem, że warto się przejść na churros. Postanowiłem wrócić do tego miejsca na wieczorne balety – za czas nieokreślony zapraszam do sekcji „Piję” na słowo o tutejszych drinkach i mocniejszych alkoholach.

Adres:

Godziny otwarcia:

ndz-czw
pt-sob

Numer Telefonu:

Share This

Share This

Share this post with your friends!