Zaznacz stronę

Zdarza Wam się napalić na wizytę w jakimś miejscu? W moim przypadku zdecydowanie zbyt często – wystarczy ładne, „instagramowe” zdjęcie, żebym poczuł ekscytację na myśl o nowej restauracji. Tak też było z VegeMałpą, miłość od pierwszego posta z niebieskim burgerem. Świetna komunikacja marki, dobre lokalizacje, do tego wszystko wegetariańskie! Sukces gwarantowany?

Wesoły, kolorowy wizerunek lokalu jest spójny z serwowanym tu jedzeniem. Wystrój niewielkiego lokalu przy ulicy Poznańskiej cieszy wesołe malowidło małpy, przy kasie znowu japoński kotek macha niebieską łapką, co jest pocieszne. Gorzej za to z samą obsługą. Rozumiem, że trafiłem na nowego członka ekipy, który nie do końca wiedział co się dzieje, jednak bardzo długo czekałem na rozliczenie – zamawia się przy barze – a konkretnie wydanie pięciu złotych. Plus za darmową wodę, minus za brak kubków – podawana jest w kartonowych miseczkach na zupę.

Korzystam z opcji lanczowej, zupa i burger w cenie dwudziestu siedmiu złotych i pięćdziesięciu groszy (27,50PLN). Jest to pomidorowa z brokułami, całkiem przyzwoita jeśli o doprawienie chodzi, choć dość rzadka, ziemniaki niedogotowane. Wadą są bardzo płytkie drewniane łyżeczki, które utrudniają i wydłużają konsumpcję.

Burgery prezentują się wspaniale. Niestety, niewiele więcej mają zalet: wybaczyłbym kiepską bułkę, jednak spalonego kotleta znacznie trudniej puścić płazem. I już wszystko jedno, czy to wersja niebieska, czy kimchi mayo – gdy dominantą staje się spalenizna, reszta gra drugie skrzypce. A szkoda, bo kimchi bardzo fajne, mocno fermentowane – ładnie daje po nosie.

Burgery są słusznego rozmiaru, co osoby o mniejszej paszczy może zachęcić do ataku sztućcami. W VegeMałpie są jedynie drewniane widelczyki, którymi nie sposób podzielić burgera na mniejsze porcje. Ok, więc może zjedzmy go w rękach? Dobra, tylko żeby się nie ubrudzić – nie ma tu toalety… Może problem jest w tym, że odwiedziłem lokal przy Poznańskiej, a nie Racławicką, która była pierwsza. Może tak, jednak po tej wtopie raczej mi się nie spieszy, żeby to sprawdzać.

VegeMałpa

ul. Poznańska 03, Warszawa

Share This

Share This

Share this post with your friends!