…w którą stronę idziemy? (Thai Long)

Jem, bywam, opisuję. Food porn.

…w którą stronę idziemy? (Thai Long)

Na FB jest grupa „Spotterzy Kulinarnych Fakapów i Wypasów”, której członkowie (w tym niżej podpisany) poza okazjonalnym rzuacaniem mięsem z powody zbyt późno podanej kawy, wyszukują wartościowe miejsca, ewentualnie przestrzegają przed kulinarnymi porażkami. Thai Long na ulicy Zwycięzców – nie bijcie za orbitowanie wokół Saskiej Kępy! – zapowiada barowym wnętrzem i cenami niewiele wyższymi od przeciętnego chińczyka raczej #fakap . Nie będę się rozpisywał o dekoracji, bo nie ma o czym, zdecydowanie wolę skupić się na jedzeniu, które zgodnie z nazwą lokalu, pochodzić ma z tajlandii.

Czy można lepiej zacząć posiłek, niż pierożkami? Oczywiście, że tak – odpowie każdy dzieciak – deserem. Ale, że jesteśmy dorośli bardzo, to zatrzymajmy się przy gotowanych na parze pierożkach z krewetkami, a są tu bardzo zacne. Nie do końca rozumiem posypanie ich koperkiem…

Pad Thai z kurczakiem (20,90PLN) jest na tyle dobry, żeby nie marudzić, jednak do poziomu znajdującego się nieopodal Naam Thai jest mu daleko. Stawiam na brak balansu między dodatkami, gdyby nie tylko cytryna, a sól, cukier, płatki papryki i orzechy były podane do dowolnego dozowania, efekt mógłby być lepszy.

Zielone curry z wołowiną (23,90PLN) było udanym wyborem, choć samo mięso lekko rozgotowane, zachwyca ilość warzyw i oczywiście, dobry balans ostrości.

Jest dobrze, mogłoby być znacznie lepiej. Pytaniem jest: w którą stronę idziemy? Jeśli ma być to restauracja tajska godna #wypasu, to trzeba dopracować szczegóły, a i lifting lokalizacji jest niezbędnny. W innym przypadku, Thai Long pozostanie „trochę lepszym chińczykiem”…

Thai Long
Strona: FB
Adres: Zwycięzców 19, Warszawa
Godziny otwarcia: 10:00 – 21:00
Telefon: 579 144 758

Thai Long Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

 

2 komentarze

  1. Azjata pisze:

    Byłem dzisiaj. Zwiedziłem tajskie restauracje na całym świecie. Ta jest niepodobna do żadnej. Dania są słodkie polską słodkością cukru z papierowej torby. Zupa tom khai posiada jeden kawałek cukinii i jedną krewetkę. Pewnie przez pomyłkę. Ukraińska kasjerka radzi : nie podoba się? Proszę nie przychodzić. I to rozumiem. Pełna asertywność. Aha, zamiast sprin rollsow wege dostałem mięsne. Za to 3 nie 6. I pojawił sie kucharz na zewnątrz. Z Azji. Fartuch przywiózł ze sobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.