Zaznacz stronę

Dziś staliśmy się ofiarami braku dostawy składników w Życiu Warszawy, przez co zdecydowaliśmy się na odwiedzenie wielokrotnie mijanego przez nas miejsca, tuż obok Pawilonów – mowa o Waffle Bar. Przyjazny szyld zaprosił nas uprzejmie do środka schodkami w dół, a naszym oczom ukazała się dość duża, jak na rozmiar baru kuchnia, w której krzątało się kilku pracowników. Na ścianie widniało menu wypisane kredą, w którym znaleźć mogliśmy kilka opcji kanadyjskich gofrów na słono (z wołowiną angus, łososiem, jajkiem z bekonem czy humusem ) lub słodko (truskawkowo – czekoladowe, karmelizowany boczek z melonem lub z kozim serem i gruszką) oraz napojów, np. cydr, fritzkola i zwykłe piwo. Pokusiliśmy się o jedną, prozdrowotną decyzję, czyli wafel razowy zamiast pszennego. Inną opcją są także dania bezglutenowe.

Wybraliśmy dwie porcje: jedna z wołowiną, konfiturą z czerwonej cebulki oraz z serem gorgonzola (20zł) , a także, jako drugą, z kurczakiem, trawą cytrynową w mleku kokosowym i garścią dodatków wprost z warzywniaka – marchewką, pomidorem i kapustą (18zł). Ceny nieco nas zaskoczyły, bo podobnej wielkości gofry dostać można np. w Gofiarni za sporo niższą kwotę, ale z nadzieją na syty i dobrej jakości posiłek udaliśmy się do sąsiedniej, wydzielonej salki z kilkoma stolikami, ściany której przyozdobione były zdjęciami gwiazd wprost z hollywoodzkich apartamentów.

Waffle Bar

Po kilkunastu minutach oczekiwania na nasz stolik trafiły dwie tacki wyłożone papierem śniadaniowym, na którym spoczywały po dwie połówki starannie przygotowanych gofrów. Danie wydało się być dość pokaźne – dwie warstwy ciasta razowego, pomiędzy którym upakowane były wszystkie dodatki. Opcja z kurczakiem już na samym początku mnie rozczarowała, ponieważ nie byłam w stanie odnaleźć w niej mięsa. Jak się okazało, było ono zapieczone wraz z ciastem, jednak w dość skromnej ilości, niemalże niewyczuwalnej, szczególnie w jednej połówce gofra. Całość dopełniały warzywa, jednak nadal nie czułam się usatysfakcjonowana. Nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że cena była zbyt wygórowana, jak na tak skromnie przyrządzony, zakrawający o wegetariańską wersję, posiłek. Sam wafel był bardzo smaczny, miękki i sycący, ale moja chęć skosztowania białkowego elementu wzięła górę i danie zyskało miano zwyczajnego i niczym nie wyróżniającego się spośród innych (tańszych) opcji.

Waffle Bar

Waffel z kurczakiem i trawą cytrynową

Wafel z wołowiną prezentował się znacznie lepiej – mnogość dodatków i niemalże dwukrotnie większa ich zawartość zwyciężyła, a było to zwieńczone nieco większą ilością dobrej jakości wołowiny. Świetnie komponowała się ona z karmelizowaną słodką cebulką i serem gorgonzola, jednak Damian stwierdził, że nieco zbyt mocno wypieczony i za gruby wafel zdominował smak i ostatecznie także uznał, że cena sięgająca 20 złotych to trochę za dużo, jeśli chodzi o tego typu danie.

Danie było bardzo pożywne, jednak nie sama ilość, a jakość powinna dominować, co nieco nas rozczarowało i żałowaliśmy trochę, że nie mogliśmy zamówić smakowitej golonki w przystępnej cenie w miejscu, do którego początkowo zmierzaliśmy.

 

Waffle Bar

Waffel z wołowina i konfiturą z czerwonej cebulki

Innym minusem była kuchnia – zbyt głośna i obsługiwana przez szkolących się właśnie pracowników. Tylko jedna osoba była w stanie wytłumaczyć nam, czym różnią się dwa rodzaje gofrów z wołowiną, a jeden z kucharzy nie wiedział, jak nazywa się ser, którego używa, przyrządzając zamówiony przez Damiana gofr z gorgonzolą. Wprowadziło to nieco nieufności do naszych umysłów, jednak mamy nadzieję na uzupełnienie wiadomości i w przyszłości obszerniejszą wiedzę i lepszą obsługę.

Waffle Bar to miejsce, w którym można zaspokoić głód, jednak nie zawsze wymagania smakowe. Rzut na to ma wysoka cena, przez co prowadzący restaurację sami podnoszą sobie poprzeczkę, której nie potrafią zgrabnie i z klasą przeskoczyć.

WAFFLE BAR

Adres: Al. Jerozolimskie 4, Warszawa

Godziny otwarcia:  

Pon – Czw.: 10:00 – 22:00
Pt.:
10:00 – 23:00
Sob.:
11:00 – 23:00
Niedz.:
11:00 – 20:00

Strona internetowa: FB

Waffle Bar

 

 

Waffle Bar

Share This

Share This

Share this post with your friends!