Zaznacz stronę

Trochę się wzbraniałem. Klimat biesiadny, domowe obiadki z wielopokoleniowymi familiami – nie do końca moja filiżanka herbaty, jak to mawiają przyjaciele zza morza. Natomiast lokal, który dawniej nazywał się Lanse, wygląda bardziej jak dom weselny: białe mebelki, babcine obrusy, okiennice, drewniane rameczki pod kolor i wszechobecny motyw serca. Cukier mi skoczył na samym wejściu, na szczęście wokół nie latały cherubiny z łukami, a pod nogami nie plątały się pulchne, półnagie, barokowe dzieciaczki.

Wiesz Co Zjesz

Pałeczkę przejmuje obsługa, jedna z najlepszych, jakie spotkałem w Warszawie – elegancki kelner nie dość, że wie, jak podawać należy, to robi to błyskawicznie i nie gubi się w sporym tłumie, znajdującym się w restauracji. Szybko dokonany wybór i zaczyna się czekanie, dość długie, jednak zważając na ilość osób akceptowalne.

Na dobry początek tatar z łososia norweskiego z cebulką i koperkiem (28zł) – dobra jakość ryby to podstawa, a w ostatnich latach widzę okropny spadek „formy” jednej z moich ulubionych ryb. Wiem, nie jest w dobrym guście lubić łososia, w końcu to ryba łatwa do lubienia, często mylnie uważana za jedną z najłatwiejszych do przygotowania. Tu zdecydowanie daje radę, drobno posiekana, do tego występuje w zacnym towarzystwie: dużych kaparów, oliwek, cebulek i pomidorów.

Wiesz Co Zjesz

Główną atrakcją posiłku była polędwica z kurkami i nie powinienem wyrażać opinii, jako że jestem kurkoholikiem pierwszej wody i lubię je w każdej postaci. Śmietanowy sos był intensywny w smaku, nie tłumił przy tym charkteru polędwicy – wręcz go podkręcał! Grzyby to poezja, jako dodatek na talerzu znalazły się tosty i grillowany pomidor.

Wiesz Co Zjesz

Miejsce biesiadne, tłumne i dość głośne, za to ze świetną, niemal domową kuchnią. Oczywiście polecam stolik na zjazd rodzinny, okoliczność przy której spotyka się mieszanka różnych osób – menu posiada wiele bezpiecznych klasyków, złotych standardów i parę ciekawszych dań, które zadowolą zarówno konserwatywnego wielbiciela babcinej kuchni, jak i bezglutenowego weganina. Ponownie zachwalam obsługę, która jak dobrze wiadomo, potrafi zrobić lub zepsuć lokal – tu kelner ze starannie ułożonym cięciem pruskim był najlepszą wizytówką kuchni.

Wiesz Co Zjesz

Wiesz Co Zjesz

Adres: Plac Konstytucji 1
Strona: FB
Godziny otwarcia:
pon.-piąt.:
11:00-22:00
sob.-niedz.:
12:00-22:00
Numer telefonu: 226297806

Wiesz Co Zjesz Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!