Zaznacz stronę

Sushi Bar Plac Unii znajduje się w rogatce, jednym z najbardziej urokliwych budynków w okolicy – jak na złość, w dniu moich odwiedzin szalał dziki deszcz i wszystkie zdjęcia skazane były na porażkę, dlatego po raz pierwszy zapożyczam zdjęcie z profilu FB restauracji:

13698181_596218333881279_4768721643842132406_o

I co, ładnie? Mi też się podoba, pomimo, że wewnątrz miejsce jest jedynie na piętrze, a i tam nie ma go zbyt wiele. Wystrój jest przyjemnym tłem, współgrającym z architekturą miejsca – cichy i stonowany, ciepłe światło padające ze sporych lamp sprawia, że deszczowy dzień wydaje się przyjaźniejszy.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCW menu głównie sushi, cieszy mnie duży wybór sashimi, choć tego dnia nie mam na nie ochoty. Na początek próbuję zupy: miso, dość standardowego i przewidywalnego, lecz w swojej kategorii dobrego i naprawdę genialnej Tom Yum z krewetkami. Pierwsza z grzybami shitake, porem, serem tofu i glonami wakame, druga zaś na bazie mleka kokosowego i zdecydowanie nie dla delikatnych podniebień. Ostre i dobre!

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCZanim jeszcze przejdę do esensji, próbuję sałatki z wakame, tu też bez niespodzianek, za to bardzo przyzwoicie. Imponująco za to przedstawia się zestaw (dostępny jedynie w ofercie lunchowej 11:30-16:00) Nama Supreme (65PLN), w skład którego wchodzą: po trzy sashimi z łososiem i z tuńczykiem, dwa gunkany z tatarem z łososia, po dwa nigiri z łososiem, krewetką, tuńczykiem, po trzy hosomaki z ogórkiem i sezamem, oraz z oshinko. Najciekawszym elementem zestawu jest osiem special california maki z krewetką w tempurze, awokado na wierzchu i kawiorem z łososia. Świeże i świetnie przygotowane, sushi wyróżnia się na tle warszawskiej sceny.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSC

SAMSUNG CSCSushi Bar Plac Unii Lubelskiej niczego nie ukrywa – zgodnie z nazwą jest to dobre miejsce na sushi. Niczego sobie był mus z mango, którym zakończyłem posiłek, jednak w głowie i na języku została mi jedynie ryba. A może aż ryba? Tak czy inaczej, będąc w okolicy z chętką na sushi, nie będę się powstrzymywał – z pewnością wrócę.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Sushi Bar Plac Unii Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!