Zaznacz stronę

Bary, knajpki i wódkarnie, karczmy, knajpy a nawet szynki – dysproporcja pomiędzy ilością moich wizyt w tych miejscach, a opisanych jest zdecydowanie zbyt duża. Dlatego właśnie, dziś przeczytać możecie o miejscu w samym sercu Warszawy, gdzie nie tylko posilić się można kuchnią polską, ale przede wszystkim znietrzeźwić zmęczone upałami głowy. Ewentualnie zalać te, których nie przemoczył deszcz.

Życie Warszawy

Nowoczesny wystrój z szeroką ladą, która wprost prosi się o kolejkę kieliszków. Do tego też zachęca czwartkowa przecena studencka – 50% ze wszystkich alkoholi – zanotujcie, o studencka braci. Tapeta pokryta jest „prawilnymi” wzorami, które przywodzą na myśl więzienne tatuaże, bądź pospiesznie wykonane szkice. Nad barem spory, komiksowy panel nadaje miejscu zawadiackiego charakteru; siadamy na ławie przy otwartym oknie, podziwiając Aleje i czekamy na nasze zamówienie: flaki oraz szpadę mięsa „w bule”.

Życie Warszawy

Flaki na stół docierają pierwsze, są esencją klasyki, co jest ich wadą i zaletą – nic ciekawego, za to idealne na pogodę „dzień po”.

Życie Warszawy

Szaszłyk prezentuje się bardzo okazale, mięso jest smaczne, warzywa przyrumienione, a nie spieczone. Podane w towarzystwie octowego sosu, który zrobił pozytywne wrażenie, gdyż szaszłyk wymagał dekonstrukcji i jedzenia ” na części”.

Życie Warszawy

Lokal jest duży i zachęca do wycieczek grupowych, zwłaszcza w towarzystwie studenckim – i do tych odbiorców pewnie najlepiej trafia. Dla bardziej dojrzałych odbiorców, Zycie Warszawy to raczej ciekawostka, o klasycznej, taniej kuchni, w bardzo dobrej i chodliwej lokalizacji. Pewnie po drodze zajdę na jednego. Podane godziny otwarcia są raczej umowne – kiedyś odbiłem się od zamkniętej drzwi lokalu koło piętnastej.

 

Życie Warszawy

Adres: Al.Jerozolimskie 30, Warszawa

Telefon: 501 435 541

Strona internetowa: Facebook

Godziny otwarcia: niedz.-czw. 12:00-24:00, piąt.-sob. do 2 w nocy

 

Życie Warszawy

Share This

Share This

Share this post with your friends!