Zaznacz stronę

Czy wieczorne wyjście „na jednego” może być przygodą? Z doświadczenia wiem, i pewny jestem, że wy też o tym zdajecie sobie sprawę, że może. Sailing Poland, a dokładnie Sailing Poland Cocktail Club, nadaje tym przygodom morski wymiar i rys edukacyjny – nie dość, że miejsce skupia się na regatach, tak wszystkie autorskie koktajle orbitują wokół tego motywu, dzięki czemu można poszerzyć swoją wiedzę. Zarówno z zakresu żeglarstwa, jak i alkoholi.

W karcie nie brakuje oryginalnych, autorskich kompozycji, których nazwy w większości pochodzą od znanych zawodów żeglarskich. Zafascynował mnie dodatek… Amolu w jednym z nich. Sydney Hobart ma piękny, fiołkowy kolor, mocną, ziołową strukturę, za to w skład wchodzi – poza wcześniej wymienionym amolem – wódka, likier fiołkowy, cytryna i woda gazowana.

Kolejnym zaskoczeniem, choć już w mniejszym stopniu, było białko w Trofeo De Vela Conde De Codo Barcelona (uff, spróbuj to wymówić po trzech koktajlach!). Jest to wytrawna mieszanka na bazie ginu i Cointreau, błyszcząca dzięki ogórkowi i cytrynie.

Les Voiles De Saint Barth (29PLN) to mój faworyt i nie mam tu na myśli pięciodniowych fregat wokół Małych Antyli, a koktajl podany w kubku z motywem tiki (totemem), robionym na specjalne zamówienie. Smak odświeżający i tropikalny, w środku rum, Luxardo i Maraschino, wyraźne nuty wanilii i limonki.

Sailing Poland Cocktail Club definiuje też pojęcie doskonałego zaopatrzenia – półki dosłownie uginają się od butelek! Jest tu przykładowo Italicus Rosolio Di Bergamotto, które w wygrało Best New Spirit na prestiżowym konkursie Tales of the Cocktail Spirited Awards w dwa tysiące siedemnastym roku. Nie brakuje tu innych rarytasów, które wpadną w oko koneserom. Na plus zaliczam też metalowe rurki, które powinny być już standardem w każdym barze.

Za serwowane przekąski odpowiedzialny jest Rest. Baczewskich, który znajduje się z resztą w tym samym budynku – Pałacyku Szucha. Tu przeczytasz o Rest. Baczewskich. Wystrój pasuje do klimatu, zdecydowanie najmocniejszym akcentem jest wielki ekran po prawej stronie baru, który ma służyć przy wieczornych transmisjach. Marynistyczny motyw jest tu nienachalny i dzięki temu sprawdza się bardzo dobrze. Byleby nikogo nie kusiło sprawdzać, czy zawieszone na ścianach modele żaglówek naprawdę pływają!

Sailing Poland Cocktail Bar

Aleja Jana Chrystiana Szucha 17/19Warszawa

Zadzwoń 22 290 43 57

Share This

Share This

Share this post with your friends!