Zaznacz stronę

Ze względu na to, że coraz częściej podróżuję, chciałem podzielić się z Wami moją rekomendacją – pięcioma hotelami w Polsce, gdzie możecie naprawdę dobrze spędzić urlop. Niekoniecznie musi to być latem, choć w selekcji starałem się uwzględnić miejsca, które pozwalają maksymalnie korzystać z dobrej pogody. Oczywiście, w przypadku jej braku, każde z wymienionych miejsc ma swoje sposoby na zapewnienie dobrej rozrywki wewnątrz hotelu. Coraz częściej zastanawiam się też nad zmianą nazwy bloga – zakładając go, wyszedłem z założenia, że Good Place Warsaw skupiać się będzie na kulinarnej scenie Warszawy, nie wiedziałem, że to podróże staną się dla mnie czymś równie ciekawym, jeśli nie – ciekawszym. Ten dylemat zostawię na następne artykuły, tymczasem zapraszam do lektury!

Molo (Główna 231A, Osiek)

Osiek to nietypowe miejsce na urlop, dzięki czemu możecie utrzymać się z dala od fali turystów. Sporych rozmiarów kurort znajduje się nad jeziorem, ma własne baseny (wewnątrz i na zewnątrz), wellness i spa, dwie restauracje, a nawet kręgle i bilard! Nie sposób się tu nudzić, można też spacerować po niewielkim, acz romantycznym molo – stąd nazwa. Niecała godzina jazdy z Krakowa czy Katowic, z Warszawy dłużej, cztery godziny samochodem.

Sheraton (Powstańców Warszawy 10, Sopot)

Sopot to absolutne przeciwieństwo poprzedniej propozycji – i bardzo dobrze! Trzeba mieć zróżnicowaną wizję tego, jak w Polsce można spędzać czas. A sopocki Sheraton oferuje piękne widoki, znajomi, którzy obserwowali relację z mojego pobytu pytali, czy jestem w zagranicznym kurorcie. Otóż nie! Sopot potrafi uwieść imprezową lekkością, bliskość Gdańska i Gdyni pozwala na dużo różnych aktywności miejskich, a sam hotel urzeka dyskretną elegancją.

Andersia Hotel (plac Andersa 3, Poznań)

Jak już zdążyliście zauważyć – mam słabość do hotelowych basenów. Tutejszy nie należy do największych, za to cała strefa fitness jest świetnie wyposażona i spokojna, można cieszyć się prywatnością. Aż dziw bierze, że jest to hotel umiejscowiony naprzeciw Starego Browaru, dosłownie w samym centrum miasta. Oko cieszy ceglana zabudowa, brzuch – obfite śniadania, sporych rozmiarów bufet należy do najbardziej zróżnicowanych w całym Poznaniu!

Varsovia Apartamenty (Kasprzaka 31, Warszawa)

Jeśli nie jesteście z Warszawy (bądź chcecie kogoś do siebie zaprosić), a macie ochotę na tzw. city break – czyli, mówiąc najprościej, lato w mieście, to Varsovia Apartamenty Kasprzaka są świetną i oryginalną opcją. Bardzo nowoczesny hotel zachęca pięknym wnętrzem oraz formułą apartamentową – każdy z 311 pokoi zawiera aneks kuchenny i część jadalną. Co wcale nie znaczy, że zrezygnowano tu z restauracji! Śniadania zdecydowanie dają radę.

Hotel Spa Irena Eris (Czarny Potok 30, Krynica Zdrój)

Na koniec najprawdziwsze SPA, do tego położone na zboczu górskim. Basen pozwala pływać obserwując zachód słońca nad jednym z najbardziej malowniczych miejsc Polski. Czego chcieć więcej? Mi wystarczy kilka zabiegów – oczywiście, standard jakości wyznacza dr Irena Eris – do pełnej regeneracji sił i całkowitego relaksu. Jest to miejsce szalenie przemyślane, gdzie kompleksowo dba się o satysfakcję odwiedzających, a czyste powietrze pozwala się wyciszyć.

Jakie miejsca w Polsce Was najczęściej przyciągają? Gdzie spędziliście wakacje, urlop lub weekend? O czym chcielibyście przeczytać w następnym podróżniczym poście? Będę bardzo zadowolony, jeśli odpowiecie na te pytania.

Share This

Share This

Share this post with your friends!