Zaznacz stronę

Kiedy dowiedziałem się, że w Warszawie powstaje kawiarnia zainspirowana „Przyjaciółmi”, entuzjastycznie podzieliłem się tą informacją nie tylko z internautami, ale i z większością znajomych. Co ciekawe, ponad pół roku wcześniej odwiedziłem toruńskie Central Coffe Perks, które także jest inspirowane kultowym serialem. Szum wokół warszawskiego lokalu trochę zanikł, przez co przegapiłem jego otwarcie – wczoraj naprawiłem ten błąd, mając na celu nie tylko plotki na kultowej, żółtej kanapie, ale i porównanie WarsawPerk z poprzednim doświadczeniem. Który z dwóch lokali sprawił, że poczułem się jak na planie Przyjaciół?

Poczuj się jak na planie "Przyjaciół"!

WYSTRÓJ

Oba lokale witają gości widokiem charakterystycznej żółtej kanapy znanej z czołówki. Zielony fotel obok, niski, drewniany stolik, gitara… Za nimi ceglana ściana. W obu lokalach pojawiają się memorabilia, gadżety i plakaty, wiele aspektów nawiązuje do kultowej produkcji. Lokal warszawski wydaje się bardziej przestronny, dzięki małemu pięterku wewnątrz, za to toruński tworzy otwartą przestrzeń, bardziej przypominającą tą z serialu. Oczywiście, WarsawPerk jest nowsze, przez co i znajdujące się tu przedmioty nie noszą śladów użytkowania. Tu zasłużony remis.

Poczuj się jak na planie "Przyjaciół"!

Poczuj się jak na planie "Przyjaciół"!

LOKALIZACJA

WarsawPerks znajduje się w sercu Muranowa, i jak bardzo kocham tę dzielnicę – dosłownie naprzeciw kawiarni mieszkałem przez dobre trzy lata – tak nie jest to najlepsze miejsce dla kawiarni. Czemu? Nie jest tu łatwo o miejsce parkingowe, studenci będący siłą napędową wolą wypady bliższe ich wydziałom, przejście z jednej strony ulicy Andersa na drugą jest obecnie utrudnione. Central Coffee Perks znajduje się w sercu toruńskiego Starego Miasta, obok jednego z głównych deptaków. Tu wygrywa Central Coffee Perks.

Poczuj się jak na planie "Przyjaciół"!

Poczuj się jak na planie "Przyjaciół"!

MENU

Warszawski lokal oferuje (poza standardem) kilka alternatywnych sposobów parzenia kawy, w tym chemex i dripper, lemoniady i smoothie, obok baru umieszczone są codziennie inne ciasta, mają pojawić się tarty. W toruńskim odpowiedniku znajdziemy zestaw latte nazwanych imionami bohaterów serialu! Ten mały szczegół bardzo cieszy, podobnie jak świeżo wyciskane soki i koktajle. Nie wiem, na ile to prawda, ale znajoma mówiła mi, że to jedyne miejsce w Toruniu, gdzie można kupić kawy parzone w alternatywny sposób. Ponownie, Central Coffe Perks.

KLIMAT

Mówiłem już, że to serial towarzyszący mojemu dojrzewaniu? Myślałem, że „Przyjaciele” będą przyciągać osoby w moim wieku i starsze, a w obu lokalach widziałem bardzo młode twarze! Central Coffee Perks jest przepełnione ludźmi, ruch świadczy o popularności lokalu – WarsawPerk dopiero zaczyna, więc i mniej osób trafia do wnętrza. Za to w obu czułem się swobodnie, obsługa wydawała się sympatyczna, a klimat pozytywny. Remis.

chandler

PODSUMOWANIE

Na chwilę obecną wybieram Central Cofee Perks. Jednak wszystko może ulec zmianie, ponieważ doświadczenie jest najmocniejszym atutem i, z upływem czasu, młodszy WarsawPerk może uzupełnić swoje braki – głównie w menu. Mam tylko nadzieję, że inicjatywa nie padnie z powodu lokalizacji – sam będę pojawiał się tak często, jak tylko mogę, jednak Muranów nie leży na mojej codziennej mapie komunikacyjnej.


WarsawPerk
Strona:FB
Adres: Gen. Wł. Andersa 18
Godziny otwarcia:pon.-czw.: 10:00 – 20:00
piąt.-sob.: 10:00 – 21:00
niedz.: 10:00 – 20:00

Central Cofee Perks
Adres: Strumykowa 2, Toruń
Strona: FBAdres:
Godziny otwarcia:
pon.-czw.: 09:30 – 21:00
piąt.-sob.: 09:30 – 22:00
niedz.: 09:30 – 21:00

Warsaw Perk Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!