Zaznacz stronę

Jak sprawić, że bloger będzie wychwalał cię bez zapłaty czy nawet barteru? Sprawa jest łatwiejsza, niż się PR-owcom wydaje. Wystarczy postawić na dobrą misję, ideologię, która nie jest naciągana, za to ma realny wpływ na otaczający nas świat.

Too Good To Go to aplikacja, która pozwala restauratorom uratować jedzenie przed zmarnowaniem. Średnio jedna trzecia przygotowanych w kuchni dań trafia do kosza, co jest okropnym marnotrawstwem, zwiększa też emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Aplikacja udostępnia mapkę z miejscami, gdzie są do odebrania paczki, w których znaleźć posiłki. Dostępne są za ułamek oryginalnej ceny, nie wiemy przy tym, co znajduje się w paczce (niebawem mają być oznaczenia dotyczące tego, czy danie jest mięsne, wegetariańskie czy wegańskie). Aby rozwiać wątpliwości, porozmawiałem z restauratorem korzystającym z aplikacji, Bartłomiejem Moderem (o jego Art Sushi przeczytacie tutaj): „w paczce znajduje się przykładowo rolka zamówiona przez kogoś na sali, w której pomylony został jeden składnik”.

Jak to się zaczęło? Założycielka Endomondo – Mette Lykke, po sprzedaniu swojego poprzedniego biznesu (za niebagatelną kwotę siedmiu milionów dolarów), zdecydowała się zrobić coś dobrego dla planety. Aplikacja rośnie w zaskakującym tempie, obecnie aktywna w Warszawie, ma niebawem przenieść się do innych dużych, polskich miast. Doczekała się też konkurencji w postaci polskiego Foodsi – z perspektywy użytkownika jest to świadectwo coraz większej ekoświadomości.

Ciągle rosnąca lista miejsc w Warszawie, gdzie działa Too Good To Go:

Bibenda, Regina, MOD, Vege Miasto, KRAM, Evergreen, Superiore, Kaliska 20, Komu Komu, delikatesy Lafuente, Le Diplomate, Warszawski Lukier, Pochlebnie, Kuki – Wygadane Ciastka, Deseo, Stor Tamka 33, Mojo Picon, Art Sushi, Madame Szpakoska, Gemba, Chono Lulu Bistro & Bar, Bliżej – Klubokawiarnia, Pan Sushi, Dziki Lasczy soki Natura Cold Press, La Fit, Restauracja J i 77 Sushi

Share This

Share This

Share this post with your friends!