Zaznacz stronę

TOP5 barów mlecznych

Wszyscy je kochają: tanie i pożywne, były elementem folkloru PRL, teraz są miejscem pielgrzymek studentów, hipsterów (kimkolwiek by nie byli) i wszystkich tych, którzy tęsknią za domową i niedrogą strawą. Mowa oczywiście o barach mlecznych, jadłodajniach opartych na tradycyjnej polskiej kuchni, o ile etymologia nazwy pochodzi od przewagi dań serwowanych na bazie mleka, tak w dzisiejszych czasach opcji jest znacznie więcej. A które miasto jest lepszym miejscem na wycieczkę do baru mlecznego, niż ojczyzna pierwszego z nich – otwartej w 1896 roku przy ulicy Nowy Świat „Mleczarni Nadświdrzańskiej” – Warszawa?

Prasowy

– złoty klasyk, zachęca nie tylko estetycznym neonem i miejską legendą, a przede wszystkim dobrym jedzeniem. Prosto i do celu, bez zbędnych komplikacji, to sprawdzona receptura, która codzień zapełnia sporych rozmiarów lokal przy ulicy Marszałkowskiej 10/16. Dania podawane ekspresowo, co jest dodatkową zaletą.

Bar Prasowy, Marszałkowska 10/16, Śródmieście

Bar Prasowy Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Bambino Bar

– miejsce, do którego sentyment mają niemal wszyscy rdzenni Warszawiacy; po remoncie zyskał wizualnie. Jak na tego typu lokal przystało, w porze obiadowej kolejka bywa ogromna, jednak odwrotnie proporcjonalnie prezentuje się cena. Specjaliści mówią, że to właśnie tu jest najlepszy kompot.

Bambino Bar, Hoża 19, Śródmieście

Bambino Bar Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Bar Mleczny Sady

– według obiegowej opinii „ostatni autentyczny bar mleczny w Warszawie”, co do klimatu nie sposób się nie zgodzić. Naprawdę korzystne ceny, sycące jedzenie i ulgowe abonamenty dla bywalców – można poczuć się częścią społeczności. Przy ciężkim warszawskim rynku gastronomicznym dobrze jest widzieć, że takie miejsca przetrwały.

Bar Sady, Krasińskiego 36, Żolbiorz

Bar Sady Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Rusałka

– odważny skok w serce Pragi Północ zabiera nas do Rusałki, gdzie od PRL-u niewiele się zmieniło, co może być zarówno plusem, jak i minusem. Karta dań nieco krótsza, niż w pozostałych barach, za to najlepsza zupa szczawiowa.

Rusałka, Floriańska 14, Praga Północ

Rusałka Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Złota Kurka

– ponoć najtańsza w mieście, a napewno jeśli chodzi o dania jarskie. Położona dogodnie w Śródmieściu, jest miejscem ciągłej rotacji klienteli. Solidnie i pewnie, a to najważniejsze, jeśli o bar mleczny chodzi.

Bar Złota Kurka, Marszałkowska 55/73, Śródmieście

Bar Złota Kurka Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share This

Share This

Share this post with your friends!