…po raz drugi, za to odważniej (KoreaTown Rest)


Kiedy pisałem o Miss Kimchii, wychwalałem Yakitori, teraz pisząc o KoreTown Rest, przychodzi mi chwalić Miss Kimchii. To, że hallyu (fala popularności koreańskiej popkultury) dotarła do Polski, widać nie tylko we wcześniej wspomnianej restauracji – dramy w polskiej telewizji, „Pociąg do Busan” i „Służąca” w rodzimych kinach, no i przebijający się do mainstreamu k-pop. Do KoreaTown Rest wybrałem się z ekipą +Social, agencji zajmującej się promocją kultury azjatyckiej w Polsce, organizującej koncerty i imprezy k-popowe. Czy to oznacza, że jestem nieobiektywny? Na szczęście, jeśli o jedzenie chodzi potrafię być bezwzględny, niezależnie od tego, jak wielkim sentymentem darzę daną kuchnię…

SAMSUNG CSCPara, która stoi za całym zamieszaniem.

SAMSUNG CSCNa początek stół pełen banchan – przystawek, dodatków, przekąsek, które będą zmieniać się zależnie od sezonu. Wśród nich kimchi klasyczne, kimchi z ananasa dla tych, którzy mają łagodniejsze podniebienie, chrupiące grillowane wodorosty, ukochana przez moją Babcię (robi sobie z nią kanapki) rzodkiew na ostro. Bezpieczne są kiełki z olejem sezamowym i brokuły z tofu, korzeń lotosu za to ryzykowny i soczysty, nie na każde podniebienie. Ciasto rybne ubóstwiam nie od dziś, dajcie mu szansę!

SAMSUNG CSCNajszczerzej polecam Yukhoe (28PLN), czyli tatara podanego na gruszce nashi z dodatkiem orzechów piniowych. Lekcja dla wszystkich: dobre mięso popłaca, nawet kosztem wyższej ceny, ta polędwica wołowa!

SAMSUNG CSCDubu buchim (16PLN) to nic innego, jak zkoreańszczona (uwielbiam neologizmy) wersja Age Tofu, nawet bonito się zgadza, za to wzbogacone jest o marynowane liście pachnotki, które…

SAMSUNG CSC…ważną rolę grają w Bossam (21PLN) – to będzie hit – duszony boczek zawijany we wspomniane liście maczamy w samjang i zagryzamy sałatką.

SAMSUNG CSCSAMSUNG CSCSoondubu jjigae (35PLN) to pozycja, której wcześniej w Polsce nie widziałem. Rameny i udony, inne … nie mogą się równać ostrością z koreańskim naparem, bogatym w owoce morza i wieprzowinę.

SAMSUNG CSCJeśli już o ostrości mowa, warto wspomnieć Golbaengi muchim (30PLN) sałatkę z cienkim makaronem i ślimakami morskimi – trochę żałuję, że poprosiłem o wersję „normalnie ostrą”, ciekaw jestem „prawdziwie ostrej”. No cóż, pozostaje wpaść ponownie!

SAMSUNG CSCSo galbi jim (39PLN) to wołowina w łagodnym sosie, odpoczynek po większości ostrych i intensywnych dań. Do tego kasztany wodne, które jadłem… Trzeci raz w życiu? Smak pręgi wołowej jest tu szalenie znajomy.

SAMSUNG CSCKoreTown Rest to na nowo zaaplikowana formuła Miss Kimchii – po raz drugi, za to odważniej! Większy i zdecydowanie ładniejszy lokal zachęca, a znajdujący się na ścianie mural jest szalenie klimatyczny. Mam nadzieję, że drugie miejsce przyjmie się równie dobrze co pierwsze, a hallyu nie wytraci swojej prędkości – o to przecież chodzi, żeby z dalekich kultur czerpać to, co najlepsze.

KoreaTown Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

SAMSUNG CSC


O Damian Dawid Nowak

Damian Dawid Nowak – kiedy nie jem, piszę. Urodziłem się w Tarnowskich Górach, jednak dorosłe życie spędziłem w Warszawie. Jedzenie jest dla mnie nie tylko źródłem przyjemności, ale wielką pasją, czego owocem jest Good Place Warsaw – przewodnik po restauracjach, przekornie nie tylko tych, które znajdują się w Warszawie. Poprzez agencję eventową +Social promuję kulturę azjatycką: organizuję koncerty, imprezy, bankiety i wystawy w całej Polsce. Jestem autorem trzech książek poetyckich: „Nieistotne” (wyd. Miniatura, 2014), „Pożegnania” (wyd. WFW, 2015) oraz Wczesne Dojrzewanie (wyd. Mamiko, 2016)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *